Suna Dumankaya’dan Evde Sivilce Tedavisi İçin Öneriler

Suna Dumankaya’dan Evde Sivilce Tedavisi İçin Öneriler

Suna Dumankaya, evde sivilce tedavisi yapmak isteyen; ve cildinde sivilce problemi yaşayan kişiler için, evde sivilce maskesi önerilerinde bulunmuş; ve sivilce için bitkisel çözüm yöntemlerini bizlerle paylaşmıştır. İsterseniz hiç vakit kaybı yaşamadan, sizlere, Suna Dumankaya’nın, evde sivilce tedavisi yöntemlerinden bahsedelim:

Suna Dumankaya, evde sivilce tedavisi uygulamak isteyen kişiler için önerdiği evde sivilce maskesi uygulamalarından ilkinin, bir portakal kabuğu; ve bir çay kaşığı da kabartma tozu ile hazırlanacağını belirtmekte. Ve Suna Dumankaya, sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında saydığı bu malzemelerle, uygulanacak olan evde sivilce maskesini bizlere şu şekilde açıklıyor: Malzemeler içerisinde yer alan bir portakal kabuğu öncelikle rendelenir; ve daha sonra da havanda dövülerek krem haline getirilir. Daha sonra ise, elde edilen portakal kabuğu kreminin üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu eklenir. Elde edilen bu karışım sivilcelerin üzerine sürülür; ve en az 20 dakika beklendikten sonra yıkanır.

Kimi kişilerin ise şöyle bir sorunları vardır: evde sivilce tedavisi uygular; ve sivilcelerinden kurtulurlar; ancak sivilce izleri, adım adım onlarla olan bir sorun haline gelir. Suna Dumankaya, sivilce izleri için de evde sivilce tedavisi uygulamalarından, sivilce için bitkisel çözüm yöntemleri arasında yer alan bakla içi maskesini önermektedir. Suna Dumankaya’nın, sivilce izleri için önerdiği bakla maskesinin uygulanışı şu şekildedir: Bir çay bardağı baklanın içi önce haşlanır. Haşlanan bakla içinin robot tarafından ezilmesi gerekmektedir. Ezilen bakla içinin içerisine bir yemek kaşığı badem yağı eklenir. Elde edilen bu karışım, sivilce problemi olan cilde uygulanır; ve en az 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan bakla içi maskesinin haftada bir gün uygulanması gerekmektedir.

Suna Dumankaya, sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan ve evde sivilce tedavisi yapmak için uygulanacak olan evde sivilce maskesi önerileri içinde bizlere şu sivilce maskesini de önermektedir: bir fincan gül suyunun içine eklenen bir yemek kaşığı kokulu çiçek, üç gün bekletilir. Üçüncü günün sonunda, Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu malzemelerden elde edilen karışım süzülür; ve elde edilen sıvı kısım sivilceli olan cilde uygulanır.

Yine Suna Dumankaya, evde sivilce tedavisi yapmak isteyenlere, bir bardak su içerisinde, bir tutam ebe gümecinin kaynatılmasını; ve elde edilen ebegümeci suyu ile üç gün boyunca, aralıklarla, sivilceli cildin silinmesi önerisinde bulunmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.