Evde Sivilce Tedavisi İçin Evde Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilcelerle savaşabilmek için çok farklı sivilce tedavisi yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Sivilce tedavi yöntemleri arasında en gözde olanlar ise: evde sivilce tedavisi, sivilce için bitkisel çözüm; ve evde sivilce maskesi yöntemleridir. Evde sivilce maskesi ile evde sivilce tedavisini uygulamış olursunuz; ve evde sivilce tedavisi yaptığınız zaman, evinizde çok fazla kimyasal ürün bulundurmadığınız için de sivilce için bitkisel çözüm yöntemlerinden faydalanacaksınız demektir. O halde, bize sivilce tedavisi için lazım olan üç elemanın aslında tek bir noktada toplandığını açık bir şekilde görebiliriz: evde sivilce maskesi… Yazımızda sizler için evde sivilce maskesi uygulamalarından bahsetmeye çalışacağız:

<

Evde sivilce tedavisi gerçekleştirebilmek için uygulayacağınız sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan evde sivilce maskesi uygulamalarından bir tanesi elma ve bal maskesidir. Elma ve bal maskesinin yapılışını sizlere hemen anlatalım: Bir tane elma rendelenir, içerisine 3.5 kaşık bal eklenerek iyice karıştırılır. Elma ve bal maskesi karıştırılarak hazırlandığında sivilce problemi olan yüze sürülür; ve 15 – 20 dakika beklenir. Belirlenen sürenin dolmasının ardından, yüzde bulunan elma ve bal maskesi yıkanarak temizlenir.
Havuç maskesi de evde sivilce maskesi uygulamalarından bir diğeridir. Havuç maskesinin hazırlanışı şu şekildedir: Yarım kilo havuç, ezilerek macun haline getirilir. Elde edilen havuç ezmesinin içerisine bir miktar un ilave edilerek karıştırılır; ve havuç maskesi hazırlanmış olur. Hazırlanan havuç maskesinin yüze sürülmesinin ardından 10 dakika beklenir; ve daha sonra da yüz yıkanarak kurulanır.
Yoğurt ve Yulaf ezmesi maskesi: Bir çorba kaşığı yulaf ezmesinin üzerine bir çorba kaşığı yoğurt eklenir. İyice karıştırılan malzemelerin içerisine bir kaç damla da limon sıkılır. Sonrasında yüze uygulanan yoğurt ve yulaf ezmesi maskesi 10 – 15 dakika beklendikten sonra yüz yıkanır.
Evde sivilce maskesi yaparak evde sivilce tedavisi uygulamak isteyen; ve sivilce için bitkisel çözüm önerileri arayan kişiler için bir diğer önerimiz de:
Kil ve kivi suyu maskesi: Bir miktar kivi suyunun içerisine kil eklenir; ve bir tahta kaşık ile karıştırılarak krem kıvamına gelmesi sağlanır. Sonrasında ise sivilceli cilde sürülerek on dakika beklendikten sonra yıkanır…

Latest Comments
  1. hermin

    yha hu bn bunu denersem yuzume bişey olmaz mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası