Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek Dönerse Nasıl Davranmalı??

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek Dönerse Nasıl Davranmalı??

Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek doğru mu? Hepimiz, hayatımızda dönem dönem yanlışlar yapar, belki de yaptığımız bu yanlışlarla da geleceğimize bir yön veririz. Konumuz, üniversitede tercih ettiğimiz bölüm ya da hangi arkadaşımıza söylediğimiz yanlış sözler değil. Konumuz, eski sevgili…

Eski sevgiliniz sizin için iyi bir seçim miydi; yoksa hayatınızın yanlışlarından bir tanesi miydi? Peki siz neden hala eski sevgilinize dönmek istiyorsunuz? Eski sevgilisi ile mutlu olan kişiler, kesinlikle sevgililerinin başına eski sıfatını eklemezlerdi. Demek ki bir sorun varmış ki o sevgili eskimiş…

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

O halde, eski sevgili ile mutlu dahi olunmuş olsa, aynı şeyler aynı anda da düşünülse, bir çekimin varlığı kanıtlanmış bile olsa çiftler arasında; yine de o eski sevgili; yani sizin hayatınızda artık yeri olmayan kişi. Peki hayatınızda eski sevgilinize yeniden yer vermeli misiniz? Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek sizin için doğru seçim olur mu? Yoksa bir hata daha mı yapmış olursunuz?

Belki bu hoşunuza gitmeyecek. Ama eski sevgili ile yeniden birlikte olmanın %99 oranında kötü bir fikir olduğu, istatistiklerle kanıtlandı. Siz eğer kendinizi %1’lik kısımda görebiliyorsanız, ne mutlu size! Hiç durmayın o zaman. Gerçekten de hiç çok şanslı olduğunuzu düşündünüz mü?

Size milli piyangodan falan ikramiye çıktıysa o %1’lik grupta olabilme ihtimaliniz var demektir…

Eski sevgili ile bir araya gelmek neden yanlış? Eski sevgili ile bir arada olmak neden kötü fikir?
Dilerseniz bu konuda yapılan araştırmalardan kısaca bahsedelim. Eski sevgiliye geri dönmek istemenin belirtilerini hissettiğiniz an bir kere daha düşünün.

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek, pek çoğumuz için oldukça cazip bir durum. Peki ama neden? Çünkü özellikle kadınlar, bir ilişkiye nokta konulduktan sonra hayatlarına uzun süre bir başkasını almıyorlar. Ve bu arada ayrıldıkları insanı özlemeye başlıyorlar. Onun kokusu, onun sıcaklığı, bir kaç kelimesi… Hatta ilgisi ya da kıskançlığı…

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek Ne Kadar Doğru

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

Fakat tüm bunların aklınızda yer edinmesinin çok önemli bir nedeni var ki o da aslında tüm bunları yalnız olmanız dolayısı ile özlüyor olmanız. O halde eski sevgiliyi özlememek adına yeni bir ilişkiye mi başlamalısınız? Kesinlikle hayır. zamanı gelince bu zaten olacaktır. Ancak bizim yalnızlıktan kastımız bir sevgili edinmeniz değil aslında…

Kendinizi yalnız olarak hissetmenizin nedenleri arasında ilk sırada, yapacak pek bir şeyinizin olmaması yer alıyor. Kitap okumak, çalışmak, spor yapmak, arkadaşlarla zaman geçirmek… sizi yalnızlık hissinden kurtaracak bazı önemli alternatifler arasında sıralanabilir. Bu şekilde boşlukta kalmaz ve eski sevgilinizi düşünmek durumunda kalmazsınız.

Çünkü emin olun eski sevgili ile bir araya gelmek genellikle doğru bir karar değildir. Öyle olsaydı ve siz ona katlanabilseydiniz zaten ayrılığı hiç deneyimlemezdiniz. Fakat muhtemelen tahammül edemediğiniz için ayrıldınız. Peki şimdineden bile bile yeniden başlayacaksınız? Hem de en ufak bir şey söylediğinizde “bilerek benimle yeniden başladın…” demeyecek mi?

Peki siz neden kendinizi bazı şeyleri kabullenmek zorunda bırakacaksınız? Hem de bu hayata sadece bir kere gelmişken, neden tabiri caizse onun esiri olacaksınız? Ve muhtemelen bu aşamadan sonra, onsuz olamadığınızı anladığı için size karşı daha da rahat olacak. Buna değer mi? İşte bu nedenlerle çok iyi düşünmelisiniz.

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek Ne Kadar Doğru?

Eski sevgili ile bir araya gelmek ne kadar doğru? Eski sevgiliniz, şimdi daha sevimli değil. Eski sevgilinizin çocukça davranışları, belki de önceden hoşunuza gidiyordu. Ama artık gitmez. Çünkü siz yanınıza bir çocuk değil; bir hayat arkadaşı alacaksınız ve hayat denilen bu yolda birlikte yürüyerek, belki de dünyaya yepyeni bir çocuk getireceksiniz.

Bu nedenle, eski sevgilinin, hem iyi bir aile ferdi, hem de iyi bir anne ya da baba olabilecek olması çok önemli. Ve aramanız gereken kriterlerden. Bu nedenle, eski sevgilinizin önceden hoşunuza gitmeyen davranışlarının, şimdi de hoşunuza gitmeyeceği aşikar.

Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek ne kadar doğru? Onunla ettiğiniz kavgaların nedeni hala aynı. Böyle bir düşünceniz varsa, ettiğiniz kavgaları hatırlayın. Değişen ne var? Bir insan kendisini formatlayabilir mi? Her şeye sıfırdan başlayabilir mi? Kavgalarınız eski sevgilinizle yine aynı şekilde olacak. O bağırdığında siz de bağıracaksınız.

Siz kavgadan kaçtığınızda, o sizin kendisini umursamadığınızı düşünecek… Can çıkar huy çıkmaz derler. Peki siz hala eski sevgilinizin bu kavgacı hallerine tahammül edebileceğinizi düşünüyor musunuz?

Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmeye niyetiniz varsa, sadece güzel zamanlarınızı değil, kötü zamanlarınızı da düşünün ve bütün o sorunlara yeniden dayanabilir misiniz bir karar verin… Eski sevgili, size fiziksel olarak da eski heyecanınızı geri vermeyecektir. Tabi arada bir fiziksel çekim önceden var ise…

Eski sevgili ile yeniden bir araya gelen kişiler, ilk kez yaşayabilecekleri bir heyecanı, uzun süre ara verdikten sonra yeniden, kesinlikle yaşayamayacaklardır. O halde, 1 – 0 geriden başlayacaksınız demektir. Elbette duygusallık fiziksel sevgiden daha önemlidir ama bir ömür el ele olmak istiyorsanız, fiziksel çekim ve heyecanın da olması gerekmez mi?

Başka herhangi biri ile olabilecek olan bu duyguyu neden eski sevgili ile yeniden bir araya gelerek yok edesiniz?

Eski Sevgili İle Barışmak

Eski sevgili ile barışmak konusundaki amacınız, fazla seçeneğinizin olmaması olabilir mi? Kesinlikle bu hatayı yapmayın. Eski sevgiliyle barışmak onu mükemmelleştirmez. Siz eski sevgilinizin ardından kaç kişiyle çıktınız, çıkmak istediniz ya da flört etmediniz mi?

Eski Sevgili İle Barışmak Nasıl Bir Karar

Eski Sevgili İle Barışmak

Onu gerçek anlamda sevseydiniz böyle bir şey yapmazdınız oysa… O halde neden seçeneklerinizi arttırmak yerine, eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek düşüncesindesiniz? Hayat sadece ondan ibaret değil ve dünya, sizin eski sevgilinizin etrafında dönmüyor…

Eski sevgiliniz bazı şeylerin üstesinden gelememiş olabilir. Derler ya, lafla peynir gemisi yürümez. Yapacağını söylediği şeyler ile yaptığı şeyler birbirinden farklı olan kişilerin, size istediklerinizi verebilmeleri olanaksızdır.

Az önce de dedik ya, huylu huyundan vazgeçmez. En iyisi siz eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek fikrinden vazgeçin ve sizinle aynı isteklere sahip olan, elinizi sıkıca tutabilecek, sizi üzmekten kırmaktan korkan insanlarla birlikte olmaya çalışın…

Bir de eski sevgili ile birlikte geçirdiğiniz anların kalitesi var elbette. Evet, siz çok mutlu olabilirsiniz. Ancak iki günde bir ettiğiniz kavgalar, mutluluğunuzun gölge çiçekleri olan o kavgalar… Şimdi yeniden düşünün; siz kavga ederken de mi mutluydunuz? Siz eski sevgilinizle gerçekten de mutlu muydunuz?

Eski sevgili ile barışmak, izlenen bir filmi yeniden izlemek gibi. Ve bir filmin iki farklı sonu da yoktur. Sonlar hep aynı olacaktır. Yeniden aynı şeyleri yaşamak mı? Asla…! Bir de eski sevgilinizle ayrıldıktan sonra, size yaşattıklarını anlattığınız kişiler var elbette. Sizin affettiğiniz şeyleri, ne aileniz ne de arkadaşlarınız affetmeyecek, unutmayacaklardır.

Çünkü onlar sizi gerçekten de çok seviyordur. Zaten siz eski sevgili ile ilgili iyi şeyleri anlatıyor olsaydınız, sizi barıştırmak isteyen insan sayısı çok olur ve er ya da geç de bunu başarırlardı. Kendinize yeni şans verin ve eskimişleri de bir kenara atın artık… Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek doğru bir karar değil ne yazık ki…

Eski Sevgili İle Barıştıktan Sonra Neler Olur?

Eski sevgili ile barıştıktan sonra neler olur? Biz size her ne kadar olmaz desek de gönül ferman dinlemiyor; bunu elbette çok iyi biliyoruz. Ve size fikir beyan etmekten farklı bir dayatmada da bulunamayız.Dolayısı ile eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak size cazip geliyor olabilir; ondan vazgeçemiyor olabilirsiniz. Elbette sizi bunun için de suçlayamayız.

Peki eski sevgili ile barıştıktan sonra neler olur? Olabilecekler hakkında ne kadar fikir sahibisiniz? Bu konuda gerek Google üzerinden araştırma yapabilir; gerek konu altına yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Ancak biz de sizlere kısaca bu konuda yine biraz önce yaptığımız gibi fikir beyanında bulunmak isteriz…

Biraz önce size, onunla ayrıldıktan sonra insanlara anlattıklarınızdan söz etmiştik ya; onların hepsi bir bir karşınıza çıkacak ve belki birileri sizin için yeniden barıştığınız sevgilinizle kötü olmuş olacak. Dolayısı ile sıkıntılar hemen baş gösterecek. Ardından bir kaç hafta ya da aylık cicim ayları sona erecek ve yeniden ayrılık konularınız gündeme gelecek. Bu durum sizin yine problemler yaşamanız sonucunu doğuracak.

Her birimiz insanız ve ne yazık ki bazen yaşananları unutamamak gibi bir özellikle dünyaya gelmişiz. Ancak bu süreçte, onsuz bir yaşamı ya da onun sizsiz bir yaşamı deneyimlemiş olması söz konusu olacak. Ve ipleri koparmak daha kolay hale gelecektir. O halde bir kere daha soruyoruz: yaşanmışı yeniden denemektense, yeniden başlamak daha mantıklı değil mi?

Siz en iyisi eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenleri gözden geçirmeyi tercih edin. MaviBoncugum içerisinde buna benzer çok konu bulabilir ve fikir edinebilirsiniz. Ama eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek konusunda kesinlikle iyi düşünmelisiniz.

Eski Sevgiliyle Görüşmek Doğru Mu?

Eski sevgiliyle görüşmek doğru mu? Ayrılığın üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun, insanların eski sevgilileri ile görüşme dürtüleri hep vardır. Bu durumun en önemli nedeni ise başka hiç kimseyle yapılmamış ve yaşanmamış olan şeylerin onunla yaşanmış olmasıdır. Ve zaten birlikte geçirilen zamanlar da alışkanlıkları beraberinde getirir.

Eski Sevgili İle Yeniden Bir Araya Gelmek

Eski Sevgiliyle Görüşmek Doğru Mu

Fakat eski sevgilinizle görüşmek istemenizi her ne kadar mantıklı sebepler arkasına gizliyor olsanız da onunla iletişime geçmek hayatınızın en büyük yanlışlarından biri olacaktır. Eski sevgiliyle görüşmek doğru mu sorusuna yanıt olarak Hayır dememiz sizi şaşırtmamış olmalı.

Peki ama neden? Arkadaş olamaz mısınız yani? Hayır,olamazsınız. Çünkü duygusal paylaşımlarınız çok oldu. Onunla arkadaş olursanız hayatınıza yeni bir partner alamazsınız her şeyin öncesinde. Siz ister misiniz birlikte olduğunuz insanın eski sevgilisiyle görüşmesini? Peki ya eski sevgiliniz,sizin başka biriyle olmanızı kıskanmaz mı?

Onun bir başkasıyla çıkmaya başladığını görmek sizi mutlu eder mi ya da? Olay sadece bunlardan ibaret de değil aslında. Eğer onunla görüşürseniz kendinize ayrılık acısını her seferinde yeniden yaşatmış olursunuz. Ve onun yanında: “Benden vazgeçemiyor” düşüncesinden başka bir şey de düşündürmeyen değersiz iri olursunuz.

Eski sevgiliyle ve hatta eşle görüşmek bazı kişiler için modernlik göstergesi olarak değerlendirilse de değil. Biz Türk toplumuyuz. Bazı şeyleri hazmedemeyiz. Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek gibi bir düşünceniz varsa bile bunu, onunla görüşerek yapamazsınız. Dolayısı ile adımlarınızı dikkatli atın.

Ayrılan Sevgililer Nasıl Barışır?

Ayrılan sevgililer nasıl barışır? Buraya kadar verdiğimiz bilgilerde ve konu altına yapılan yorumların çoğunda eski sevgili ile barışmanın yanlış olacağından sözettik. Ancak kalbe söz geçmez. Bazılarımız yanlış da olsa bazı şeyleri yapmak konusunda ısrar eder çünkü kendimize söz geçiremeyiz. O halde barışmanın da doğru yollarını öğrenmek lazım…

Ayrılan sevgililer nasıl barışır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde paylaşalım:

• İlk işiniz hatanızı kabul etmek olmalı. Barıştıktan sonra ya da önce kendinizi ya da sevgilinizi hala haklı olduğunuza inandırmaya çalışmayın. Bunun için de ilk olarak neden ayrıldığınızı iyi anlayın. Sonra hatanızı kabul edip özrünüzü dileyin. Son olarak da aynı hatayı bir daha yapmayacağınıza sevgilinizi inandırın.

• Yaşadıklarınızdan dolayı kesinlikle onu suçlamayın. Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek zordur. Aynı defterler ne yazık ki zaman zaman açılır. Ancak bu durumda da aynı ayrılıkları yeniden yaşarsınız. Amacınız barışmak ise onu kesinlikle suçlamamanız gerektiği konusunda kendinize söz verin.

• Barışmak istediğiniz sevgilinize değiştiğinizi söylemeyin. Onu değiştiğinize mutlaka inandırın. Bağırmanızdan mı şikayetçi? Tartışırken sesinizi yükseltmeyin. Onu dinlemediğinizi mi söylüyor. O konuşurken susun ve gözlerinin içine bakarak sadece ona odaklandığınızı gösterin ki değiştiğinize inansın.

• Ayrılık sonrası barıştığınızda, her şeyin bir anda eskisi gibi olmasını beklemeyin. Öyle oluyorsa zaten yüzgöz olmuşsunuz ve ayrılıp barışmaya alışmışsınız demektir. Sizi affetmesi için zamana ihtiyacı olacaktır. Bu zamanı ona verin. Ve durumu değerlendirip onunla ilk günlerdeki gibi flört etmeye başlayın.

• Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek için onun arkadaşlarından konu hakkında destek almayı deneyebilirsiniz. Sorunlarınızı muhtemelen onlara anlatmışlardır. Siz de çok pişman olduğunuzu ve aynı hataları tekrarlamayacağınızı onlara söyleyerek eski sevgilinizle konuşmalarını sağlayabilirsiniz.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döner?

Eski sevgili nasıl geri döner? Aslında eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek her zaman doğru değil. Ancak daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, eğer onsuz yapamıyorsanız, her insan bir ikinci şansı hak ettiği doğrudur. Peki onun size geri dönmesi için neler yapabilirsiniz?

Eski sevgili nasıl geri döner? Yanıtı maddeler halinde verelim:

• İlk yapmanız gereken şey beklemek. Bugün ayrıldınız; yarın hemen geri aramayın. Ayrılığın üzerinden 1 – 2 ay geçmesini bekleyin. Hala onsuz yapamıyorsanız harekete geçebilirsiniz. Kim bilir belki de o sizsiz yapamayacak ve bu zaman zarfında size dönen o olacaktır.

• Ayrılığı o istediyse muhtemelen sizinle alakalı bir sorun vardır. Bu durumda bir de barışmak için baskı yaparak ona haklı olduğunu hissettirmeyin. Bırakın ara biraz soğusun ve bir müddet zaman geçsin. Bu şekilde sizin değiştiğinize de inanabilir.

• Bir şeylerle ilgilenmek size iyi gelir. Ona da hayatın onsuz da devam ettiği izlenimini vermiş ve pişman olmasını sağlamış olursunuz. O halde bir türlü başlayamadığınız projenize başlayabilir, kitap okuyabilir, bir spor salonu üyeliği başlatabilirsiniz.

• Onunla yeniden barıştığınızda, ayrılmadan önce yaptığınız hangi hatayı yapmaktan vazgeçebileceğinizi düşünün. Siz değişme fedakarlığında bulunacak ama sevgilinizi tüm kusurlarıyla kabul edeceksiniz. Eski sevgiliyle yeniden bir araya gelmek istiyorsanız buna hazır olup olmadığınızı sorgulamalısınız.

Eski Sevgili Döndükten Sonra Nasıl Davanmalı?

Eski sevgili döndükten sonra nasıl davranmalı? Pek çok kişi tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Temcit pilavı diye bir şey vardır ve ısıtılıp ısıtılıp ortaya konmasından kimse hoşlanmaz biliyorsunuz. Dolayısı ile eğer eski sevgiliniz geri döndüyse ve siz bunu kabul ettiyseniz eski defterleri mutlaka kapatmalısınız.

Sizi aldattı mı? Sürekli bunu kafanızda kuracaksanız ve tekrarının olacağını düşünerek ona güvenmiyorsanız ilişkiye yeniden şans vermemelisiniz. Ancak eğer barıştıysanız her ikinizin de bazı fedakarlıklarda bulunması gerektiğini de unutmamalısınız. Unutmayın ki siz bir ayrılık yaşadınız. Şimdi yeniden barıştıysanız hedefiniz bir daha ayrılmamak olmalı.

Eski sevgili döndükten sonra nasıl davranmalı? Her ikiniz de değişmelisiniz. Birbirinize yanlış gelen davranışlarınızdan arınmalı; birbirinizin isteklerine saygı göstermelisiniz. Karşılıklı fedakarlıklar yapmak bu aşamada oldukça önemlidir. Var sayalım ki sizi aldattığı için ayrıldınız. Ve bu konuyu sürekli açıyorsunuz…

Peki bunu yaparak aslında aynı kişiyi ona yeniden hatırlattığınızın farkında mısınız? Unuttum demek hatırlamaktır. Sevgiliniz size o kişiyi unuttuğunu söylerse zaten yeniden hatırlamış olur. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey, sizi aldattığı zaman nasıl davranıyorsanız, ondan daha farklı davranışlar sergilemektir.

Değiştiğinizi hissettirmeli; onsuz da yaşayabildiğinizi ve yine yaşayabileceğinizi ona göstermelisiniz. Bu şekilde sizden uzaklaşmak istemeyecek; değerinizi daha çok bilecektir. Dedik ya: eski sevgili ile yeniden bir araya gelmek zor ve sıkıntılıdır. Fakat elbette her insanın da bir şansa ihtiyacı vardır. İyi değerlendirmelisiniz.

Eski Yorumlar
 1. Güneş
  • Almina
   • Güneş
    • Almina
 2. Hüseyin
  • Almina
 3. Talha
  • Almina
 4. Mine
  • Almina
 5. Lisa Nicolas
 6. Emre
  • Almina
   • Emre
    • Almina
 7. azra
  • Almina
 8. MuSa
  • Almina
   • MuSa
    • Almina
 9. Nur
  • Almina
   • Nur
    • Almina
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Almina
     • Nur
     • Nur
     • Almina
     • nur
     • Nur
     • Almina
 10. eda
  • Almina
 11. Hamza
  • Almina
 12. Selin
  • Almina
 13. Büşra
  • Almina
   • Rümeysa
    • Almina
 14. sezay
  • Almina
   • Kader
    • Almina
 15. Berat
  • Almina
   • berat
 16. Berat
 17. Sinan
 18. Sevim
  • Almina
   • Sevm
   • Bulut ardı
 19. Ahmet
  • Almina
 20. Selim
  • Almina
   • Selim
    • Almina
     • Selim
     • Selim
  • CanavaR
 21. Bay
  • Almina
   • Bay
    • Almina
 22. Baran
  • Almina
   • Baran
 23. Baran
 24. Mirza
  • Mirza
 25. Mehmet Ali
  • Almina
 26. Beyza
 27. Zeynep
 28. Zeynep
  • Almina
 29. Anonim
  • Almina
   • İsmim Hakan :)
    • İsmim Hakan :)
    • Almina
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Hakan
     • Almina
     • Hakan
     • Almina
 30. Ayşe
  • Ayşe
   • Almina
 31. Anonim
  • Almina
 32. kaş
 33. Tuana
  • Almina
 34. Ayşe
  • Almina
 35. Yesim
  • Almina
 36. hayat
  • Almina
 37. Ali
  • Almina
 38. Can
  • Almina
 39. Merve
  • Almina
 40. Hasan
  • Almina
 41. buse
  • Almina
 42. Aşk ve Öfke
  • Almina
 43. Elif (yunusss)
 44. Kararsiz
  • Almina
 45. Umudun izi
  • Almina
 46. Öfke
  • Almina
   • Öfke
    • Almina
 47. Emirhan
  • Almina
 48. volkan
 49. Elif
  • Almina
   • Elif
 50. Özge
 51. Özge
  • Almina
 52. kader
 53. ALİ
 54. ALİ
  • Almina
 55. Selim
  • Almina
   • Selim
    • Almina
 56. Kadir
 57. ALİ
 58. ALİ
  • Almina
 59. Arda
  • Almina
   • Arda
    • Almina
 60. Çalıkuşu
  • Almina
   • Çalıkuşu
    • Almina
 61. ALİ
 62. ALİ
  • Almina
 63. ALİ
  • Almina
 64. ali
  • Almina
 65. Mert
  • Almina
 66. Hakan
 67. Kadir
 68. hatun
  • Almina
 69. Elif
  • Almina
   • Elif
    • Almina
     • Elif
     • Elif
     • Almina
     • Elif
     • Almina
 70. Metin
  • Almina
   • Metin
 71. Enes
  • Almina
   • Enes
 72. Mehmet
  • Almina
   • Mehmet
    • Almina
     • Mehmet
 73. Melis
  • Almina
   • Melis
 74. kısırdöngü
  • Almina
 75. GİZLİ HAYRAN
 76. selin
  • Almina
 77. Selin
  • Almina
 78. ÇAĞRI
  • Almina
 79. ÇAĞRI
  • Almina
   • ÇAĞRI
    • Almina
 80. Anonim
  • Almina
 81. Alya
  • Almina
 82. Alya
  • Almina
 83. Osman
  • Almina
   • Alya
    • Almina
 84. halil
  • Almina
   • Halil
    • Almina
   • Halil
    • Almina
     • Halil
     • Almina
 85. Beyzanur
  • Almina
 86. Beyzanur
  • Almina
 87. Pınar
  • Almina
 88. Guler
  • Almina
 89. Merve
  • Almina
 90. anonim
 91. Ahmet
 92. KAAN
  • Almina
   • KAAN
    • Almina
 93. derya
 94. LEYLA
  • Almina
 95. LEYLA
 96. LEYLA
 97. yagmur
  • Almina
   • yagmur
    • Almina
     • yagmur
     • Almina
 98. Cansu
  • Almina
 99. şirin
 100. şirin
  • Almina
 101. Anonim
  • Almina
 102. Deniz
  • Almina
 103. anonim
  • Almina
 104. Serkan
  • Almina
 105. Serkan
 106. Anonim
  • Almina
 107. Nil
  • Almina
 108. Nilas
  • Almina
 109. Murat
  • Almina
   • murt
    • Almina
 110. özge
  • Almina
   • Anonim
    • Almina
 111. süleyman
 112. kubra
  • Almina
 113. Banu
  • kubra
 114. Banu
  • Almina
 115. Banu
  • Almina
 116. Banu
  • Almina
 117. Qarizma
  • Almina
   • QARİZMA
    • Almina
   • QARİZMA
    • Almina
     • Qarizma
 118. ali
  • Almina
 119. ali
  • Almina
 120. ali
  • Almina
 121. deniz
  • Almina
 122. soner
  • Almina
 123. soner
  • Almina
   • Zuub
    • Almina
     • Zuub
     • Almina
     • Zuub
     • Almina
     • Zuub
     • Almina
     • Zuub
     • Almina
     • Zuub
     • Almina
 124. Soner
  • Almina
 125. Soner
  • Almina
   • Anonim
    • Almina
 126. Tayfun
  • Almina
 127. beyza
  • Almina
   • beyza
 128. Ceyda
 129. Kivanc
  • Almina
 130. Faruk
  • Almina
 131. Amine
  • Almina
 132. Amine
 133. Amine
 134. Amine
 135. Amine
 136. metin
  • Almina
 137. FIRAT
 138. metin
  • Almina
 139. FIRAT
  • Almina
 140. FIRAT
 141. FIRAT
  • Almina
 142. hasret
 143. ada
 144. Haktan
  • Almina
   • Haktan
    • Almina
     • Haktan
 145. Yonca
  • Almina
 146. Yonca
 147. jinda
 148. Gökhan
  • Almina
 149. Gökhan
  • Almina
 150. Gökhan
  • Almina
 151. Gökhan
 152. timur
  • Almina
   • timur
 153. hasret
 154. ebru
  • Almina
 155. Volkan
  • Almina
 156. VOLKAN
  • Almina
 157. Rabia
  • Almina
   • Rabia
    • Almina
 158. EDA
  • Almina
 159. KIBRIS
  • Almina
 160. Anonim
  • Almina
 161. ezgi
  • Almina
 162. damla
  • Almina
 163. adsız
  • Almina
 164. mervee
  • Almina
 165. ceyda
  • Almina
 166. Dogan
  • Almina
 167. deniz
  • Almina
 168. deniz
  • Almina
 169. deniz
  • Almina
   • deniz
 170. Ali
  • Almina
 171. Tuğçe
  • Almina
 172. şebnem
 173. yasenya
  • Almina
 174. zehra
 175. zehra
 176. zehra
  • Almina
 177. sapple
  • Almina
 178. murat
 179. murat
  • Almina
 180. melis
  • Almina
 181. merve
 182. merve
  • Almina
 183. metin
  • Almina
 184. cihan
  • Almina
 185. gizem denız
  • Almina
   • gızem denız
 186. ananim
  • Almina
 187. alev
  • Almina
   • alev
    • Almina
   • alev
 188. beytullah
 189. Eray
  • Almina
   • Eray
    • Almina
 190. selim
  • Almina
   • selim
    • Almina
   • Kdr
    • Almina
 191. liza
 192. liza