Saç uzatmanın Doğal Yolları

Saç uzatmanın Doğal Yolları

Saç uzatmanın doğal yollarını merak etmeyen kadın, özellikle de genç kız yok denecek kadar azdır. Uzun saç sevmeyen kişiler dahi zaman zaman hızlı saç uzatmanın doğal yollarını araştırabilir, çünkü sık kesilen saçlar daha canlı, bakımlı ve parlak olurlar. Hem uzun saç sevenler, hem de bakımlı saçlara sahip olmak isteyenler için biz de saç uzatmanın doğal yöntemlerinden söz etmek istedik. İddia ediyoruz, bu bilgiler çok işinize yarayacak, oldukça kolay uygulamalar içeriyor.

Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

■ Saç uzatmanın doğal yöntemleri arasında ilk sırada saç diplerine dairesel hareketlerle yavaş yapılan masajlar yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde saç derisinin kan dolaşımı artmakta ve böylece hücreler görevlerini doğru şekilde yapabilmektedir. Kan dolaşımının hızlanması tüm vücut için çok yararlıdır; ağrının olduğu bölgelere de bu sonucu elde edebilmek adına masajlar yaptırılır ve böylece ağrılar yok olur ya da şiddetleri azalır. Saç diplerinize masaj yaparak saçlarınızın hızlı uzamasını sağlamak için bu masajları iki günde bir tekrarlamanız önerilmektedir.

■ Saç uzatmanın doğal yolları arasında sadece dışarıdan yapılan uygulamalar bulunmaz. İçeriden alınan destekle de vücudunuz, saçlarınızın hızlı uzamasına katkı sağlayabilir. Bunun için yedikleriniz ve içtiklerinizin önemi çok büyüktür. Sirke ve ısırgan otu, saça dışarıdan uygulanmaları halinde önemli katkı sağlarken, içilerek de katkı sağlayabilirler. Bunun için günde bir kere, bir bardak ılık suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi koyarak için. Yine günde bir kere ısırgan otu çayı için. Isırgan otu çayı içmek için bir bardak suyu kaynatın ve içerisine, bir tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu koyun. Bu bitkinin tazesi ile de çay yapabilirsiniz; ama yıkayıp temizlemek sizi biraz uğraştırabilir. Isırgan otu kaynamış suyun içerisinde 6 – 7 dakika demlendikten sonra süzerek içebilirsiniz. Bu çay kansızlık gibi sorunlarınıza da iyi gelecektir.

■ Lavantanın da saçlar üzerinde çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Psikolojik açıdan sizin de rahatlamanızı sağlayacak olan lavantayı bir yemek kaşığı alın ve iki bardak kaynamış suyun içerisinde bekleterek demleyin. Sonrasında lavantayı suyun içerisinden süzüp, elde ettiğiniz lavanta suyunu, banyo sonrası saçlarınızı durulayacağınız ılık suyun içerisine ilave edin. Son durulama suyu olarak saçlarınızda lavantalı suyu kullanın. Göreceksiniz ki saçlarınız hem çok güçlenecek, hem de sizi rahatlatacak bir kokuya sahip olacak.

■ Hızlı saç uzatmanın doğal yollarından bir diğeri de saçları iki ayda bir, uçlarından iki parmak kestirmektir. Bu yöntem, saçlarını uzatmak isteyenlerin uygulamayı hiç istemedikleri bir yöntemdir ama bu şekilde hem saçlarınız kısalmaz; hem de uzamak için güç kazanırlar. Dolayısı ile iki ayda bir, saç uçlarınızı iki parmak kadar düzelttirin. Kuaförünüzü de kesim konusunda cimri olmaya davet etmeyi unutmayın.

■ Günde en az 1.5 – 2 litre su içmek de saç uzatmanın doğal yolları arasında yer almaktır. Bu sayede saç telleriniz, saç deriniz ve cildiniz, saçların hızlı uzaması için ihtiyacı olan neme kavuşmakla kalmaz; aynı zamanda da sağlıkla parlar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.