Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

Saçları, kadınların aslında en can alıcı noktalarıdır. İyiyi de kötüyü de saçlarından anlayabilirsiniz. Örneğin, sevgilisinden ayrılan bir kadın, kendini toparlamak, ve sanki sevgilisini de saçları ile birlikte hayatından süpürmek için saçlarını kestirir. Ama saçlar güzelliğin de sembolüdür, bu nedenle de sonrasında pişman olup, hızlı saç uzatma ile ilgili araştırmalara başlarlar. “Madem pişman olacaktın neden kestirdin? Öfkeyle kalkan zararla oturur işte senin gibi…” demiyoruz; ve yazımızın ilerleyen bölümlerinde, hızlı saç uzatma tekniklerini, hızlı saç uzatmanın doğal yollarını anlatıyoruz… Hızlı saç uzatmaya merakım dolayısı ile bu yazıya, kendi yorumlarımı da izninizle katacağım… Sevgilisinden ayrıldığı için saçlarına kıyanlardan değilim bu arada… Gelin hızlı saç uzatma adına neler yapabiliriz, gözden geçirelim.

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

• Bizler her ne kadar istemesek, uzatmaya çalışırken kestirmenin anlamsız olduğunu düşünsek de, hızlı saç uzatmanın doğal yolları arasındaki atılması gereken ilk adım: saç uçlarındaki kırıkları aldırmak. Kuaförlerimiz de bunu öneriyor: “Bir ağaç budanmazsa bakımsızdır, meyve vermez…” diyorlar. Bu nedenle, kuaförünüze gidin, ve gerekiyorsa onu, bir daha ona gitmeyeceğinizle tehdit edin, yeter ki sadece kırıkları alsın, saç boyunu kısaltmasın…

• Sonrasında beslenme alışkanlıklarınızı, saçın hızlı uzaması yönünde değiştirin. A, C, D, E vitaminleri, saçın hızlı uzaması için gerekli vitaminlerdir. İçeriği bu vitaminlerden zengin beslenin, somon balığı, levrek, hamsi, yeşil çay, yumurta, havuç, kırmızı et… işinizi büyük ölçüde görecektir. Malum saçınıza sadece dışarıdan yaptığınız uygulamalar değil, hızlı saç uzatma teknikleri arasında, saça yararlı beslenmek de yer almaktadır.

• İçerisinde bulunan ortalama 4.000 zehir ile sağlığımıza düşman olan sigara saçlarımıza da düşmandır. Bu nedenle, sigarayı; ve sigara dumanını hayatınızdan çıkartın. Aksi halde saç dökülmesi; ve saçların parlaklığını yitirmesi gibi istemeyeceğiniz durumlarla karşılaşırsınız.

• Saç bakım ürünlerinde kimyasallardan kaçının. Piyasada çok pahalı şampuanlar, kremler; ve maskeler var. Her birinin etkisi bir diğerinden farklı… Ama şunu unutmamalısınız ki, her ne kadar saç bakım ürünü de olsa, kimyasal olması dolayısı ile saç dökülmesine neden olur. Oldukça kaliteli bitkisel şampuanlar piyasada bulunmaktadır. Örneğin sarımsak özlü şampuan kullanabilirsiniz. Saç bakım maskesi olarak, duş sonrasında saçlarınızın uçlarına argan yağı uygulayabilirsiniz. Böylece hızlı saç uzatma yolunda önemli yollar katetmiş olursunuz.

• Tatlı badem yağı, sarımsak yağı, ceviz yağı; ve çam terebentin yağından eşit miktarda alarak bir yerde karıştırın, ve sonrasında bu karışımdan, haftada bir kez saçlarınıza uygulayın. Saçınızı bir bone ile sararak en az üç saat bekletin, sonrasında da bitkisel şampuanınızla saçlarınızı temizleyin. Ardından da biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi argan yağını saçlarınıza uygulayın… Bakın görün saçlarınız ne kadar güzel görünüyor; ve hızlı uzuyor…

• Saçınızı yıkadıktan sonra, elma sirkeli su ile durulayın, ve bunun üzerine bir daha su dökmeyin. Bir çay bardağı doğal elma sirkesini iki litre ulık suyun içerisine ekleyerek istediğiniz karışımı hazırlayabilirsiniz. Saçlarınıza bu karışımı uygulamanızın sonrasında bir müddet bekleyin, örneğin beş dakika. Ardından, saçınızdaki fazla suyu sıkın, ve yumuşak bir havlu ile saçlarınızı kurulayın.

• Eğer saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutuyorsanız, öncesinde saçlarınıza, ısı etkilerine karşı koruyucu sprey uygulayın. Sonrasında da saç kurutma makinesinin ısı ayarını çok yüksek yapmayın. Aksi halde saçlarınız kırılacak, ve yıpranacaktır. Bir yandan hızlı saç uzatmanın doğal yollarını ararken, bir yandan da saçlarımıza zarar vermek istemeyiz, değil mi?

• Vitaminlerin yanında mineral bakımından da özellikle demir, ve çinko ağırlıklı beslenmelisiniz. Çinkonun, saç diplerindeki yağı korumaya etkisi vardır. Demir ise saçların oksijenle buluşmasını sağlar.

• Her gün düzenli olarak saçlarınızı tarayın, hatta diplerini fırçalayın. Bu şekilde kan dolaşımının artmasını, dolayısı ile hızlı saç uzatmayı garantilemiş olursunuz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.