Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri Hakkında Bilgi Sahibi Misiniz?

Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri Hakkında Bilgi Sahibi Misiniz?

Bu yazımızda sizlere, saç uzatmanın doğal yolları, saç uzatmanın doğal yöntemleri, ve saç uzatmanın püf noktaları ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de saç uzatmanın doğal yolları, ve saç uzatmanın doğal yöntemlerini merak ediyor, ve saç uzatmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Saç uzatmanın doğal yolları arasında yer alan ilk detay, semt pazarına gidin, ya da toplayabiliyorsanız kendiniz toplayın; kısacası ne şekilde olursa olsun ısırgan otu edinin; ve bu ısırgan otunu ortalama beş dakika kadar kaynatıp, suyunu alın; saçlarınızı yıkamanızın sonrasında, ortalama bir çay bardağı ısırgan otu suyunu saç diplerinize masaj olarak uygulayın. Eğer saçınızı kurulayacağınız havluya acımıyorsanız, saçlarınızda ısırgan otunu bırakmanızı öneriyorum; neden acımıyorsanız dediğimi belirtmek istersem, ısırgan otunun rengi havlunuza yeşil bir şekilde geçebilir. Bunun dışında ısırgan otunun saçlarınızda kalmasının, sizin adınıza herhangi bir zararı bulunmayacağını belirtmemiz gerekmektedir. Saç uzatmanın püf noktaları arasında yer alan bu detay aynı zamanda, saç dökülmesi nasıl önlenir sorusunun da etkili bir yanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç uzatmanın püf noktalarından bir diğeri ise çam terebentin yağından destek almaktır. Çam terebentin yağı, aktarlarda, küçük bir şişe içerisinde satılmaktadır. Kullanmakta olduğunuz şampuanın içerisine, aldığınız çam terebentin yağını ekleyebilirsiniz, ancak yapabileceğiniz bir diğer şey de, haftanın iki günü çam terebentin yağı ile saç diplerine masaj uygulamaktır. Burada şuna dikkat etmelisiniz: çam terebentin yağının, saçları dolaştırma etkisi oldukça kuvvetlidir. Şampuanınız yarım litreden az olmamalı, ve mümkünse çam terebentin yağını şampuan içerisine karıştırarak kullanmalısınız; bu yöntem de saç dökülmesi nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

Sarımsaktan da, hem saç uzatma, hem de saç gürleştirme adına destek alabileceğinizi unutmamalısınız. Ortalama 15 diş sarımsağı dövmeli, sonrasında da saç diplerinize masaj yaparak uygulayıp, iki saat kadar başınızda bekletmelisiniz. Bu şekilde saçlarınız; hatta siz biraz sarımsak kokabilirsiniz, ama sonradan yıkama işlemini gerçekleştireceğinizden, koku sizi çok da rahatsız etmeyecektir. Ayrıca, gülü seven dikenine katlanır, çam terebentin yağının da dezavantajı olduğunu belirtmiştik…

Papatya kullanarak da saçlarınızın uzamasına katkı sağlayabilir; aynı zamanda da saç renginde parlaklığı olanaklı hale getirebilirsiniz. Kısa süreli kaynattığınız papatyaların suyunu alarak saçlarınıza uygulamalı, ve bu uygulama sonrasında yarım saat kadar bekleyip saçlarınızı yıkamalısınız.

Saçları uzatırken, onları canlandıran bir diğer yöntem de, yumurta; ve zeytinyağı karışımının saça uygulanması. Haftada iki sefer gerçekleştireceğiniz bu uygulama ile, saç uzatmanın püf noktalarından birisini, aynı zamanda saçlarınızı canlandırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.