Ciltteki Koyu Lekeler Nasıl Giderilir?

Ciltteki Koyu Lekeler Nasıl Giderilir?

Ciltteki koyu lekeler nasıl giderilir sorusunu özellikle yüzünde, zaman zaman genetik faktörlere bağlı olarak gelişse de, yaşlanma, hamilelik, kullanılan kimyasal ürünler, beslenme şekli, güneş ışınları çevre kirliliği… gibi faktörlere bağlı olarak da koyu renk lekeler ortaya çıkan kişiler sormaktadır. Yüzdeki koyu lekeler nasıl geçer ve yüzdeki koyu lekeler nasıl kapatılır sorusunun yanıtlarını siz de merak ediyorsanız, güzelliğinize gölge düşüren bu karaltılardan, vereceğimiz karışım tarifleri ile artık kurtulabileceksiniz.

Yüzdeki Koyu Lekeler Nasıl Geçer?

■ Ciltteki koyu lekeler nasıl giderilir sorusunun yanıtını muz ve limon suyu karışımı ile alabilirsiniz. Ancak bu uygulamadan etkin sonuç almak için onu her gün gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapmanız gereken işlem ise şu şekilde: Bir tane muzu iyice ezip püre haline getirin. Sonrasında içerisine, muzla birleştiğinde macun kıvamına gelecek kadar limon suyu ilave edin. Elde ettiğiniz bu karışımı koyu lekelerin üzerine uygulayın ve yarım saat beklemesini sağlayın. Ardından cildinizi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

■ Yüzdeki koyu lekeler nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir diğeri için aloe vera bitkisinden yararlanabilirsiniz. Artık hepimiz biliyoruz ki bu bitkinin yaprağını böldüğümüzde içerisinden bir jel çıkıyor. Bu jeli alın ve koyu lekelerin üzerine bolca uygulayın. Bu şekilde yarım saat bekleyip ardından bol su ile durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak aloe vera çok etkili olsa da mucizevi etkisi bulunmadığını hatırlayıp, sonuçtan tam olarak yararlanmak için her gün kullanım gerçekleştirin.

■ İçeriğinde bulunan sitrik asit dolayısı ile cildi ölü hücrelerinden arındıran limon suyunu da yüzdeki koyu lekeler nasıl kapatılır sorusuna yanıt olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada şunu unutmayın: limon suyu tahriş edici özellik gösterebilir. Böyle bir durumda yüzünüzü hemen yıkayın ve uygulamayı tekrarlamayın. Ama herhangi bir olumsuz sonuç almazsanız, limon suyunu her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken: bir limonun suyunu almak ve pamuk yardımı ile etkilenen bölgeye bastırarak uygulamaktır.

■ Papaya da oldukça etkili bir yöntem ile ciltteki lekelere çözüm olabilir. Bunun için yapmanız gereken sadece, sorunlu bölgeyi papaya kabuğu ile bastırarak ovalamaktır. Ardından en az yirmi dakika bölgeyi durulamadan beklemelisiniz. En iyi sonuç için haftada dört gün bu uygulamayı gerçekleştirmeniz gerekiyor.

■ Ciltteki koyu lekeler nasıl giderilir sorusunun son yanıtı da soğan kullanımıdır. Bunun için bir parça soğan kesmeli ve nazik; ama dairesel hareketler ile cildinizi bu soğanla ovalamalısınız. Ardından en az yarım saat beklemeli ve sonra da cildinizi ılık su ile durulamalısınız. Ancak bu uygulama sonrasında sabun da gerektirir. Soğanın hoş olmayan kokusundan cildinizi kurtarmak için parfümlü bir sabunu tercih etmelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.