Mevsimsel Saç Dökülmesi Zamanı

Mevsimsel Saç Dökülmesi Zamanı

Mevsimsel saç dökülmesinden özellikle bu aylarda şikayetçi olmayan kadın sayısı bir hayli azdır. Aslında sadece kadınlar da değil, mevsimsel saç dökülmesinden erkekler de nasibini alır, ve normalde günde 100 tel saç dökülmesi normal iken, mevsimsel saç dökülmesinde uzmanlar günde 200 tele kadar dökülen saçı normal karşılamaktadırlar. Peki bizler mevsimsel saç dökülmesini nasıl anlarız; ve canımızı verip de uzattığımız, güçlendirdiğimiz saçlarımız bu soruna yenik düşerse, mevsimsel saç dökülmesine çözüm olarak hangi yöntemlere başvurabiliriz? İşte merak ettiğiniz sorularınıza yanıtlar:

Mevsimsel Saç Dökülmesini Nasıl Anlarız?

Her şeyin öncesinde, hava değişiminin, vücutta hormon değişimine neden olduğu; ve bu değişimin de mevsimsel saç dökülmesine neden olduğu biliniyor. Uzmanların da olağan karşıladığı bu durum, normal olarak değerlendiriliyor. Normal şartlarda saç dökülmesi günlük 100 tele kadar normal olarak değerlendiriliyor; ve bu saçın sağlıklı döngüsü dahilinde kabul ediliyor. Ancak mevsimsel saç dökülmesinde, günlük dökülen saç sayısı 200’e ulaşabiliyor. Eğer sizin de saçlarınız bu miktarda dökülüyorsa normal; ama çok daha fazlası söz konusu ise, bu durum sizin sağlığınız ile ilgili önemli bir problemin varlığına da işaret edebiliyor. Peki tek tek dökülen saçlarımızı nasıl sayabiliriz?

Yapabileceğiniz ilk şey, günde 10 kere, parmak uçlarınızı kullanarak saçlarınızı taramak, ve bu sırada elinize gelen saçları bir yere toplayıp, gün sonunda tek tek saymak. Bunun haricinde de dökülmeler olabilir belki; ama siz az çok, saç dökülmesinin ne seviyede olduğunu algılayabilir hale gelirsiniz.

Mevsimsel Saç Dökülmesine Çözüm

Her şeyin öncesinde, kuaförünüzle aranızı iyi tutup, düzenli olarak saç uçlarınızdaki kırıkları aldırabilirsiniz. Ve bunun yanında, saçınız için uygun bakımı yapmalarını da talep edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek de bu anlamda oldukça önemli. Bu nedenle, doğal beslenerek, vitamin; ve mineral içeriği zengin besinler tüketmeyi de tercih edebilirsiniz.

Mevsimsel saç dökülmesine çözüm olabilmesi adına, dermatoloji uzmanı; ya da kuaförünüzün önerdiği şampuanları kullanabilirsiniz.

Fakat bunların hiç biri işe yaramıyor ise, bu durumda yapmanız gereken, yine bir dermatoloji uzmanına başvuradak, gerekli tahlilleri yaptırmak, ve size verilecek olan tedaviyi uygulamak olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.