Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Anlarım?

Bir kadının, belki de hayatında aldığı en güzel haberlerden bir tanesidir hamile olduğunu öğrenmek. Ancak sonrasında, zamanın hızla geçmesini, bebeğin cinsiyetini öğrenmek adına istemeye başlar. Her ne kadar, eli ayağı düzgün olsun da bebeğin cinsiyeti önemsiz mantığı taşınsa da, herkesin gönlünde istenen bir cinsiyet vardır. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da, bebeğin cinsiyetini ultrasonda belli bir zamandan önce görebilmek mümkün değildir. Peki bebeğimin cinsiyetini nasıl tahmin edebilirim, ya da bebeğimin cinsiyetini nasıl anlarım diyenler nelere dikkat edebilirler; ve bebeğin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirler?

Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Tahmin Edebilirim?
Bebeğimin Cinsiyetini Nasıl Anlarım?

• Muayene sırasında bebeğin kalp atışını duyabilirsiniz; bu ses sizi heyecanlandırır belki… Ama bir durun. Nefes alın, bu ses, eskilerin dediğine göre bebeğin cinsiyeti hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle, bir dakikada bebeğin kalp atışının kaç kere olduğunu sayın. Eğer sayı 140; ya da üzerinde ise bebeğiniz kız demektir.

• Pazara, ya da manava gidip alacağınız kırmızı lahana da size, bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi verecektir. Alacağınız kırmızı lahanayı suyun içerisine alıp kaynatın. Sonra sudan lahanayı çıkartın. Ve idrarınızdan bir kaç damla alıp, elde ettiğiniz lahana suyunun içerisine koyun. Bu sırada suyun rengine bakın, pembe mi oluyor; yoksa mor mu? Pembe, tahmin ettiğiniz üzere kız, mor ise erkek bebeği işaret etmekte.

• Tıpkı kırmızı lahanada olduğu gibi, sarımsakta da bebeğin cinsiyetini anlayabilirsiniz. Bir diş sarımsak yediğinizde, eğer cildinizde koku kalmıyorsa bebeğiniz kız, ama koku kalıyorsa bebeğiniz erkek demektir.

• Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için, baba adayı, ya da aile büyüklerinin anne adayına yapabilecekleri bir test de şu şekildedir: Bir anahtar masanın üzerine bırakılır, ve anne adayının bu anahtarı alması istenir. Anne adayı anahtarı alırken, anahtarın yuvarlak ucunu tutuyorsa bebek erkektir, uzun uç ise kız bebeğin yolda olduğunu göstermektedir.

• Maya takvimi de size bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi vermektedir. Anne adayı olarak siz hangi yıl doğdunuz? Diyelim ki 1983… Bebeğiniz hangi yıl doğacak? Diyelim ki 2016… Bu durumda sizin doğum yılınız tek, bebeğinizinki ise çift… Yani, teklik – çiftlik değerleri aynı olmadığı için bebeğiniz erkek olacak. Ama eğer siz 1982 doğumluysanız, ve bebeğiniz de 2016 doğumlu olacaksa, bebeğiniz kız olacak demektir. Şunu demek istiyoruz, ikinizin de doğum yılı çift; ya da ikinizin de tek ise bebek kız, ama birinizinki tek, diğerinizinki çift ise, bebeğiniz erkek olacak demektir.

• Her hamilelikte yaşanan bulantılar da bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi verebilmektedir. Diyelim ki sabah bulantılarınız çok şiddetli… O halde bebeğiniz kız olacak, ama eğer sabah bulantılarınız o kadar şiddetli değil ise bebeğiniz erkek olacak demektir.

• Bebeğin, karnınızın neresinde olduğuna göre de, onun cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer bebeğiniz karnınızın alt kısmında ise erkek, ama üstte ise kız olacak demektir.

• Hamilelikte sık görülen durumlardan biri de aşermedir. Eğer bebeğiniz kız olacaksa, siz daha çok tatlı şeylere aşerersiniz. Ama bebeğiniz erkek olacaksa, daha çok tuzlu yiyecekler istersiniz.

• Bir kaç içerisine üç yemek kaşığı karbonat koyun, ve üzerine idrarınızı ekleyin. Sonrasında karbonatlı idrardaki tepkiye bakın. Eğer küçük bir hareketlilik söz konusu ise bebeğiniz kız olacak… Ama yok, büyük kabarcıklar üste çıkıyorsa, bebeğiniz erkek olacak demektir.

• Hamilelik sırasında cildinizde değişimler oluyor, sivilceler çıkıyorsa, bu durum bebeğinizin kız olacağını gösterir. Kız bebek bekleyen kadınların çirkinleştiği, eskiler tarafından düşünülür. Ama cildinizde bir değişim yoksa, bebeğiniz erkek olacak demektir.

• Bebeğin cinsiyetini anlamak için göğüs uçlarına da bakabilirsiniz. Eğer vücudunuzun bu bölgesinde bir değişim yoksa, bebeğiniz kız olacak; ama bir renk koyuluğu söz konusu ise bebeğiniz erkek olacak demektir.

• Yüz şekliniz de hamilelik sırasında değişir… Bu şekil eğer ince; ve uzun ise oğlunuz, yuvarlak ise kızınız olacak şeklinde size ipucu vermektedir.

• Kimi anne adayları ise, hamilelik sırasında sürekli ağlamak isteyebilirler. Bu durum bebeğin kız olacağını; ama böyle bir durum söz konusu değil ise erkek olacağını göstermektedir.

• Hamilelik sırasında gördüğünüz rüyalarınızda bebeğiniz kız ise, doğacak olan bebeğin erkek olacağını düşünebilirsiniz. Çünkü hamilelik rüyaları genellikle tersine çıkmaktadır.

Her ne kadar, bebeğin cinsiyetini anlamak adına size bunun gibi ipuçları veriyor olsak da, hiç bir şey tam sonuç vermeyecektir. En doğru sonucu ultrasondan alacağınızı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası