Hint Yağının Faydaları

Hint Yağının Faydaları

Kene otu adı verilen bitkinin tohumlarından elde edilen soluk sarı renkte sıvının adı Hint yağıdır. Ve mucizevi etkileri bulunan Hint yağı, özellikle kadınların, güzellikleri uğruna kullandıkları bitkisel yağlar arasında yer almaktadır. İçeriğinde doymamış yağ asitleri de bulunduran Hint yağının faydaları arasında pek çok hastalık için tedavi edici özellik; ve antioksidan etki yer aldığı gibi, yazımız içerisinde daha çok, Hint yağının cilde faydalarından söz edeceğiz.

Hint Yağının Cilde Faydaları

• Besleyici özelliği bulunan Hint yağı, içeriğinde, bu anlamda taşıdığı maddeleri cilde rahatlıkla aktarabilme özelliğine sahiptir; ve bu nedenle de cildi besleyerek sağlıklı olmasına katkıda bulunur.

• Ciltte derinlemesine etki gösterebilen Hint yağının cilde faydaları arasında, yaraların iyileşme süresini kısaltma, iz kalma olasılığını ortadan kaldırma, deri altı iltihaplanmalarını giderme gibi etkilerden de söz etmek gerekmektedir.

• Dudak sağlığına da katkıda bulunan Hint yağı, kurumaları; ve çatlamaları önler. Evet, dudaklarınız bir problem ile karşılaştıklarında kendilerini kolayca toparlayabilirler. Ancak, nemsiz kaldıklarında da çok çabuk tahriş olduklarını kimse inkar edemez.

Hint Yağının Kaşa Faydaları

• Hint yağı sadece kaş değil, kirpikler üzerinde de mucizevi etkiler göstermekte, ve hem kaş; ve kirpiklerin uzamasına, hem de kalınlaşmasına katkıda bulunmaktadır.

Hint Yağının Saça Faydaları

Hint yağının saça faydaları arasında, doğal parlaklık; ve ışıltıdan mutlaka söz etmek gerekmektedir. Ve bunun için yapılması gereken tek şey, temiz saçta, saç uçlarına bir kaç damla Hint yağı uygulamaktan ibarettir.

• Hızlı saç uzatmaya da katkısı bulunan Hint yağının saça faydalarından bu anlamda yararlanmak için, saç derisine uygulanması gerekmektedir. Bunu yaparken, çok yağlı olduğunu unutmadan, az miktarda kullanmalı; ve, kullanımının daha rahat olabilmesi adına da içerisine başka bir yağ karıştırılmalıdır. Tatlı badem yağı ile Hint yağının muhteşem uyumunu bu anlamda sizlere hatırlatmak isteriz.

Hint yağının faydalarından yararlanmak için, onu daha kolay kullanabilmek adına, kayısı çekirdeği yağı ile de karıştırabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.