Sempatik Görünmek İçin Ne Yapmalı?

Sempatik Görünmek İçin Ne Yapmalı?

Sempatik görünmek için her birimizin kendine özgü yöntemleri var. Sempatik görünmek için çabalıyoruz; çünkü biliyoruz ki ilk görüş çok önemli. Bunu psikologlar da belirtiyor: saniyenin 1/10’u kadar kısa süre içerisinde, insanlar hakkında fikir sahibi olunabileceğini aktarıyorlar. O halde, sempatik görünmek için ne yapmalı sorusuna kendi yöntemlerimizle bugüne kadar yanıt bulamadı isek, sempatik görünmenin yollarını uzmanlardan öğrenmenin zamanı gelmiş demektir. İlerleyen bölümlerde biz sizlere yardımcı olarak, daha kolay arkadaş bulmanızı, hatta sevgili yapmanızı sağlamaya çalışacağız. Çünkü hepimiz biliyoruz ki: böyle insanlar var. İnsanları ilk görüşte kendilerine çeken türden… Siz de onlardan olun istedik.

Sempatik Görünmek İçin Ne Yapmalı?

■ Sempatik görünmenin yollarından ilki, neşeli görünmek. Belki yüzünüzdeki çizgileri, dudağınızın şeklini değiştiremez, burnunuzu küçültemezsiniz, ama neşeli ve mutlu görünebilirsiniz. Bu sayede karşınızdaki insanların size olan güveni artacaktır. Ve bununla birlikte, pozitif bir insan olmanızla diğer kişileri kendinize çekme ihtimalinizin yüksek olduğunu da bilmelisiniz. Konuşurken insanların yüzüne bakmalı, onlar bir şey anlatırken göz teması kurmalu ve anlattıkları şeylerle uyumlu tepkiler vermelisiniz. Bu sayede, kendileri ile ilgilenmiş olduğunuzu rahatlıkla gösterebilirsiniz ve emin olun ki bu ilgi karşılıksız kalmayacaktır.

■ Sempatik görünmek için yapabileceğiniz bir diğer şey de beden dilinizi kullanmaktır ki doğru hareketlerle insanları kendinize rahatlıkla çekebilirsiniz. Örneğin: bacak bacak üstüne atmayın. Bu şekilde oturan kadınların genelinin içe dönük oldukları yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup, içe dönük insanlarla da iletişim kurmanın zor olacağını herkes bilir. Buna ek olarak, karşınızdaki insana dönük oturun. Bir şey anlatırken ses tonunuz ve mimikleriniz, anlattığınız şeylerle uyumlu olsun. Ellerinizi birbirine kilitlemeyin.

■ Sempatik görünmek için yapabileceğiniz son şey: insanlarla konuşurken, onlara kendinizden örnekler vermeniz. Empati kurarsanız, sizin kendileri ile gerçekten ilgilendiğinize inanacaklardır. Elbette bu durum sizi onlara karşı sempatik yapar.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.