Sigaradan Nasıl Kurtulabilirim Diyenler İçin Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolları

Bu yazımızda sizlere, hayatımızı zindana çeviren sigaradan nasıl kurtulabilirim; ve sigarayı nasıl kolay bırakabilirim sorularının yanıtları arasında yer alan sigarayı bırakmanın kolay yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Başta kanser; ve kalp sorunlarını bizlere getirmesi ile birlikte, çocuklarımızın dahi hayatını ne şekilde etkilediğini düşünecek olursak, sigaradan nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan sigarayı bırakmanın kolay yolları ile ilgili bilgilerin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz…

Sigarayı nasıl kolay bırakabilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan ilk, ve en önemli detay, inat, ve irade. İnat eder, ve inadınıza sahip çıkıp iradenize hakim olursanız, sigaradan nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtı sizler için çok daha kolay bir hal alacaktır.
Sigara ile birlikte kahve, pek çok kişinin favorisi. Eğer kahve içtiğinizde siz de sigarayı arayanlar arasında yer alacağınızı düşünüyorsanız, bir süre kahve yerine meyve suyu içmeyi tercih edebilirsiniz.
Kapalı ortamlarda sigara içme yasağı malumunuz. Sigarayı bırakmanın kolay yolları arasında, bu gibi ortamlarda bulunmanın da büyük önemi olduğunu belirtmeliyiz. Çevrenizdeki insanlar sigara kullanımı gerçekleştiriyorsa onlardan da uzak durmanız gerektiğini hatırlatmamıza sanırız gerek yoktur. Çünkü, bizim insanımız, zaman zaman iyilik yaptığını düşünerek, bir kereden bir şey olmaz diyip size sigara ikramında bulunabilir, ya da yanınızda sigara içerek, zaten canınızın çektiği sigarayı daha çok özlemenizi olanaklı hale getirebilir.
Sigarayı nasıl kolay bırakabilirim diyenlerin yapmaları gereken bir diğer şey de kendilerine sigarayı hatırlatacak her tür şeyi gözlerinden uzak yerlere koymaktır. Bunun için çakmaktan, kül tablasından… kesinlikle uzak durmanız gerektiğini belirtmeliyiz.
Egzersizler yaparak dikkatinizi farklı yönlere çekmek de işinize yarayabilir. Hiç bir şey yapamıyorsanız yürüyüşü tercih edebilirsiniz, göreceksiniz ki temiz hava da sizin sigaraya olan özleminizi azaltacaktır.
Daha önce sigarayı bırakmış olan kişilerden destek almak da sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ve unutmayın, başarabilirseniz, tüm bu zorluklardan kurtulmanız sadece bir kaç haftanızı alacak, sonrasında ise rahatlayacaksınız…

Latest Comments
 1. Murat

  22 yaşından beri günde 1 – 1,5 paket sigara içiyorum. Şu an yaşım 44 ve evlendim ama sigaradan dolayı çocuğum olmuyor bir türlü. Pek çok kez sigarayı bırakma yollarını denedim. Akupunktur (kulak, baş ve boyun), mora, Zidan , Canfix (yaşama enerjimi resmen düşürdü bu ilaç) , su terapi, bıktım otları, enerji dağılımı düzenleme teknikleri, nikotin bandı ve sakızı. Pek çok ama gördüm kü hiç biri işe yaramıyor ve insanların bu aciziyetlerinden çok paralar kazanan insanlar var.
  Hatta Bakırköy de ki AMATEM’e de başvurdum. Oraya defalarca gittim ve sigarayı bırakamadım.
  Gecen senede 171 sigara bıraktırma hattından (halk arasında bu hatta “Andersenden Masallar Hattı” diyorlar) Kartal da tedavi için başvurdum. Ama gördüm ki resmen entel muhabbeti ve sigara korkusu üzerine çalışıyorlar. Bir işe yaramadığı gibi içtiğim sigara miktarında artmalara sebep oldu.
  Mora, Mira (Cin Uydurmaları), Akapunktur, Enerji Plavrası, Denge Plavrası, Sakız, Bıktım Otları, Entel Psikolog Sohbetleri olmadan kesinlikle bilimsel ve bağımsız laboratuvarlarca ispatlı – onaylı , sağlığa zararı olmayan bir tedavi yöntemine ihtiyacım var.
  Bu sigara bıraktırma işinden bilimsel yöntem uygulamadan insanların zaaflarından para kazanıp insanları ortada bırakan bir sürü şarlatanla karşılaştığım için lütfen tedavi yönteminizi bana anlatın.

  Lütfen beni şu sigara illetinden kurtarın.

  • Almina

   Murat bey öncelikle merhaba.
   22 senedir sigara içtiğinizi görüyorum, her gün bal yiyen baldan usanır. Ayrıca eşinizin de anne olmaya hakkı var, ve sırf bu nedenle dahi sigarayı bırakabilmneniz gerekiyor. Bu kadar uğraşmışsınız helal olsun ama, iradeniz yok mu sizin hiç? Bence tüm bunlara gerek yok, canı olmayan, bir varlığı aslında bulunmayan bir illetle savaşmaya çalışıyor, ve başaramıyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam sırf bu inatla bırakırdım. Bir gayret, sizin canınızı, sağlığınızı sizden iyi, sigarayı bırakma tedavisi uygulayan kişiler düşünemez. Kendinizi düşünmüyorsanız eşinizi düşünün.

 2. sigara içen delikanlı aslan :D

  Öncelikle şunu belirtiyim işten geldim kahve mi yaptım sigaramı yaktım 😀 oturdum pc’nin basına sigarayı nasıl bırakırım diye yardım arıyorum. daha önce hiç denemedim bırakmayı sigarayı belki denemekten korkutugumdan belki de bırakmak istemediğimden ama nasıl bir başlangıç yapacagımı billmiyorum 🙁 ama içimden bir ses bu sitede bu konu hakkında birinin bana yardım edebileceğini söylüyo 😀

  • Almina

   Takipte kalırsan bulacaksın yarın aradığın bilgileri 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası