Stresli Olduğumuzu Nasıl Anlarız? Stresin Belirtileri Nelerdir?

Stresli Olduğumuzu Nasıl Anlarız? Stresin Belirtileri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, stresin belirtileri nelerdir, ve stresli olduğumuzu nasıl anlarız şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, stresli olduğumuzu nasıl anlarız, ya da stresin belirtileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden stresin belirtileri ile ilgili bilgilerin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Stresli olduğumuzu nasıl anlarız? Stresin belirtileri nelerdir? Her şeyin öncesinde, stresin belirtileri arasında, uyku, ve yemede gözlemlenen problem, ve düzensizliklerden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, dişlerinizi gıcırdatıyor, baş ağrısı gibi problemlerle karşı karşıya kalıyorsanız, sizinm için yine stresin belirtileri söz konusudur.

Ani gelişen öfke patlamaları, kaygı ve kararsızlık durumları, saçlarda dökülmeler, yaşanan konsantrasyon bozuklukları, hiç bir şey yapmak istememe hali, karşı cinse karşı problemler, depresyon hali, mizaha, ve yapılan şakalara karşı tepkisiz kalabilme hali de stresin belirtileri arasında yer alırken, hafıza problemleri, bazı fikirlerin sabit hale gelmesi, iş yaşamında yaşanan problemler, insan ilişkilerinde sorunlar yaşamak, ya da insanlara güvenememek… gibi daha pek çok etkenin de stresin belirtileri arasında yer aldığını belirtmeden geçmemeliyiz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.