Bel Ağrısından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Bel Ağrısından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Pek çok insanın baş etmek durumunda olduğu bel ağrısı hakkında bilinçlendirmek amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazımızdan sonra, bel ağrısı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olacak; ve, bel ağrısından daha az etkilenmenin rahatlığını yaşayabileceksiniz… Bel ağrısının nedenleri arasında ilk sırada, geceleri uyurken gerçekleştirdiğimiz bilinçsiz hareketlerimiz yer almaktadır. Bel ağrısının nedenlerinden bir diğeri de, sürekli aynı pozisyonda oturmaktır. Bel ağrısının nedenlerinden bir diğeri ise, ağır kaldırmaktır…

Bel ağrısının nedenleri arasında, bireylerin sergilemiş oldukları yanlış duruşlar da yer alırken, bel ağrısının nedenlerinden bir diğeri de kişilerin sürekli hareketsiz kalmalarıdır. Bel ağrısının nedenlerini genel olarak düşündüğümüzde, kasların esnekliğini yitirmesi; ve kasların tembelleşmesinin, bel ağrısının nedenleri arasında, kendisine en önemli sıralarda yer bulduğunu görebiliriz… Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında da, doğal olarak ilk sırada, vücudun elastikiyetini geri kazanması için çalışmanın gerekliliği yer almaktadır. Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında, karın kaslarının; ve bel kaslarının çalıştırılması yer almaktadır.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada, rahat; ve dik oturmanın gerekliliği yer almaktadır. Ayakta duran kişilerin, bel ağrısından kurtulmak için yapmaları gereken şey, kilolarını iki ayaklarına eşit olarak dağıtmaları gerektiğidir. Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında, çalışma masasının boyunun, kişilerin boyuna uygun olmasına dikkat edilmesi de yer almaktadır.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında: oturulan sandalyenin bel kısmının, bir yastık ile desteklenmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bel kısmında bir yastığın bulunması, kişilerin omurgalarının olması gereken pozisyonda olmasına olanak tanıyacaktır.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer şey ise, geceleri uyurken omurgada eğrilik oluşmaması için, yan tarafa dönerek uyunulması gerektiğidir. Ve yatağınızın, mümkün olduğunca sert olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer nokta da, kişilerin, kaldırabileceklerinden daha ağır nesneleri kaldırmamaları gerektiğidir. Eğer, ağır bir şey kaldırmanız gerekiyorsa, iki elinizle birden tutun, dizlerinizi de kırarak, kaldıracağınız cismi karnınıza doğru çekin. Bu şekilde bel ağrısından konunmanız daha olanaklı hale gelecektir.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer şey de, beslenme düzenine dikkat edilmesi gerektiğidir. Kemik sağlığı ve vücut sağlığı açısından, kemik gelişimini destekleyen fosfor ve kalsiyum minerallerinden zengin besinleri gerektiği kadar tüketmeniz önerilmektedir.

Bel ağrısından kurtulmak için yapılması gerekenlerden bir diğeri de, sigara kullananların sigarayı bırakmaları gerektiğidir. Çünkü sigara, vücuttaki kan akışını yavaşlatır; ve bu durum da omurga disklerinde bir takım problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.