Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenleri Biliyor musunuz?

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenleri Biliyor musunuz?

Ev dekorasyonuna harcanan paranın haddi hesabı belli değildir. Bir gün bir eşya alırsınız; çok da beğenirsiniz; ama evinize sığmaz; biraz kullanırsınız yine de; ama sonra, evin içinde çok yer kaplaması sebebiyle, henüz eskimemiş olan eşyanızı atar; ve yerine daha küçük, daha moda olan başka bir eşya alırsınız. Tüm bunlar, aile akonomisinden zarar olarak düşülmektedir. Oysa siz, ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir kaç küçük noktayı bilirseniz, ev dekorasyonu yapmak sizin için hem çok kolay; hem de minimum masraflı bir şekilde gerçekleşecektir. Bu yazımızda size, ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlerden üç tanesini açıklayacağız…

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada sadelikten söz etmek gerekmektedir. Sadelik ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır; çünkü, sadelik demek, az eşya ile, güzel bir mekan yaratabilmek anlamına gelmektedir. Şöyle bir düşünün: bir orta sehpanız var, üzerinde ise, süslü örtüler, örtülerin arasında bir sürü biblo var… Ev dekorasyonunda bu belirtilen örnek, her şeyden önce göz yorulmasına neden olmaktadır. Ve, bu fazla eşyaların temizliğinin de zor olacağını aklınızın bir köşesinde tutmanız gerekir. Oysa, siz, orta sehpa üzerine, az; ama güzel; işlevi de çok olan bir kaç tane eşya koyarsanız, sizin orta sehpanız hem daha sade görünecek; hem de daha işlevsel bir kullanım olanağının yaratılmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle, ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada sadeliğin yer alması, sizi hem ekonomik açıdan yormaz; hem de estetik bir görüntü kazandırmanızda yardımcı olur.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer faktör de: elverişlilik… Ev dekorasyonunda, koltuklarınızın döşemesini değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bunun için, kaliteli, yıpranmaya karşı dayanıklı; hem de estetik görünümlü bir döşemelik kumaş seçerseniz, sürekli koltuk döşemesi değiştirmek durumunda kalmazsınız. Verilen örnek, ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında, sadece koltuk döşemesi için değil; tüm ev dekorasyonunda kullanılabilecek eşyalar için geçerlidir.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, ev dekorasyonunda kullanılacak olan eşyaların büyük; ve küçük olmasının gerekliliğidir. Örnek vermek gerekirse: çok küçük bir odaya, çok büyük mobilyalar alırsanız, ev dekorasyonuna pek de uyumlu; ve kullanımı rahat olmadığından, o mobilyaların gözü, eskimeden dışarı bakacaktır. Bu nedenle, satın almanız gereken eşyaların büyüklüklerini iyi ölçüp biçmeniz gerektiğini de unutmayın.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlere dikkat ettiğinizde, ekonomik açıdan daha rahat bir ev dekorasyonu gerçekleştirirsiniz; hem de severek dekore ettiğiniz eşyalarınızdan kısa zamanda vazgeçmek durumunda kalmamış olursunuz… Sizce de mantıklı değil mi? Unutmayın ki moda, kalıcı bir akım değildir…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.