Kusursuz Makyajın Sırları

Kusursuz Makyajın Sırları

Genellikle kadınlar, kusursuz makyaj yapmak isterler. Bu noktada da aslında haklıdırlar. Makyaj ile hem daha güzel olmak; hem de doğal olmak hedeflenir. Ancak şöyle de bir durum söz konusudur ki, cilt kusurlarını kapatmak için kullanacağımız fazla miktardaki fondöten, makyajın doğal olmamasına neden olur. Bununla birlikte, kusursuz makyajın sırlarını ve kusursuz makyajın püf noktalarını bilmek, beraberinde, hem doğal makyajı; hem de kapatılmış olan cilt kusurlarını getirebilir. Peki bu noktada dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? İşte bizi kusursuz makyaj konusunda başarıya ulaştıracak, bilmemiz gereken detaylar:

Kusursuz Makyajın Püf Noktaları

■ Fondötensiz makyaj olmaz. Bununla birlikte, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi kalın uygulanmış olan fondöten; ya da yapısı gereği yoğun olduğu için ince uygulanmış dahi olsalar, bazı fondötenlerin görünümleri, cildi hem soluk; hem de yorgun gösterebilir. Bu durumu ortadan kaldırabilmek adına yapılması gereken, ya fondöten üzerine, hafif yapılı olduğu için transparan pudra uygulamaktır; ya da pudranın ince bir peçete üzerine alınıp cilde peçeteden uygulanması gerekir. Bu şekilde, fondötenin cildinizdeki olumsuz etkisini ortadan kaldırabilirsiniz.

■ Kusursuz makyaj için aydınlatıcı ve allıktan da yararlanmayı unutmayın. Aydınlatıcıyı uygulamanız gereken noktalar: burun üst kısmı, yanakların üst kısımları ve kaşların üst kısmıdır. Allığı ise kalın bir tabaka halinde uygulamaktansa fırça ile belli belirsiz uygulayın. Bu şekilde daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

■ Kavisinin fazla uzun olmaması ve çok kare olmaması şartı ile kullanacağınız kaş kalemini düzenli olarak yaymak sureti ile kullanın. Çizgilerin belli olması sizin doğallığınızı bozacak iken, bunun haricinde çizgilerin belirsiz olması ise kusursuz makyajın püf noktalarından bir diğeridir.

■ Her kadının isteği olan dudak dolgunlaştırma işlemini ise çok doğal bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza, nazik bir şekilde şeker uygulayın. Ardından bir kase içerisinde karıştırmış lduğunuz zeytinyağı ve tarçını şekerin üzerine sürün. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.