Doğal Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda genel olarak doğal olana merak artmış bulunmakta. Bu durum, hem güzelliğine, hem sağlığına düşkün olanlar için tercih ediliyor. Hal böyle olunca, doğal cilt maskeleri de oldukça gündemde oluyor. Hem internet; hem de medya açısından durum bu şekilde. Bir de fısıltı gazetesi var elbette; hatırı sayılır bir etki göstermekte. Peki doğal cilt maskesi nasıl yapılır? İlerleyen bölümlerde sizlere pek çok doğal cilt maskesi yapımından söz edeceğiz.

Doğal Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

■ Elma suyunu bal ile karıştırıp, elde etmiş olduğunuz karışımı, cansız, soluk olan cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. Bu şekilde beş dakika bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile durulayın.

■ Bir tane patatesi rendeleyin ve göz altı bölgesine uygulayıp bu şekilde 15 dakika bekleyin. Sonrasında bölgeyi soğuk su ile durulayın. Uygulamış olduğunuz bu doğal cilt maskesi, göz altı morluklarından kurtulmanızı olanaklı hale getirecektir.

■ İçerisinde yoğurt bulunan doğal cilt maskeleri ile kuru olan cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

■ Limon suyu, yumurta sarısı ve zeytinyağını karıştırıp iyice çırpın. Ardından yağlı cildinize uygulayın. Bu şekilde, yağlı cilt tipine sahip olan yüzünüzü sıkılaştırabilirsiniz.

■ Cildiniz normal ise ve yine sıkılaşmaya gereksinimi varsa, muz ya da greyfurt bulunan bir maske kullanmanız önerilmektedir.

■ İçeriğinde mineral bulunan nemlendiricileri normal cilt tipine sahip olanlar gece kullanmalı. Yağlı ciltler hafif yapılı, doğal silikon içerikli nemlendiricileri tercih etmeli. Kuru cilt ise balmumu içeriğine sahip olan nemlendiricileri, cildi geceleri nemlendirmek için kullanmalı.

■Cildinizin bronzlaşması için, vücut losyonunuzun içerisine kakao karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bronzlaştırıcının, cildinizden bir ton daha koyu renge sahip olması gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası