Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem kadın; hem de erkeklerin arzusudur sağlıklı ve canlı dudaklara sahip olmak. Ancak her iki cins de, çatlamış ve kurumuş dudaklara sahip olabilmektedir. Dudaklara, kafein içeren ürünlerin fazla tüketilmesi, zararlı UV ışınlarına uzun süre maruz kalmak, genetik ya da sigara kullanımı zarar verebilir. Ancak evde dudak bakımı yaparak, tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldırabilir, dudaklarınızın kuru, çatlak ve koyu renk görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz. Peki evde dudak bakımı nasıl yapılır? Sizlere ilerleyen bölümlerde, evde doğal dudak bakımı ve evde basit dudak bakımı ile ilgili önerilerde bulunacağız.

Evde Doğal Dudak Bakımı

■ Evde dudak bakımının ilk yardımcı malzemesi limondur. Limonun cilt rengini açma özelliği bulunduğu için, dudaklarınızın koyu renk görünümünden kurtulmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, ölü derileri arındırma etkisi de bulunmaktadır. Bu etkilerden yararlanmak adına yapmanız gereken tek şey ise günde üç sefer, bir dilim limonla dudaklarınıza masaj yapmaktan ibarettir.

■ Evde doğal dudak bakımının bir diğer malzemesi de salatalıktır. Salatalık hem dudaklarınızı koyu renk görünümünden kurtarır; hem de dudaklarınızın nemlenmesine katkıda bulunur. Yapmanız gereken şey ise günde bir kaç kere, bir dilim salatalık ile dudaklarınıza bir kaç dakika masaj yapmaktıan ibarettir.

■ Evde basit dudak bakımının önemli bir diğer ismi de baldır. Dudaklarınızı nemlendirecek olan bal, bununla birlikte dudaklarınızın yumuşak olmasını da sağlayacaktır. Balı bu anlamda kullanmak için geceleri yatmadan önce dudaklarınıza uygulayabilir ve bu şekilde uyuyup, sabah uyandığınızda da ılık su ile durulayabilirsiniz. Gün içerisinde de dudaklarınıza bal uygulayıp, yirmi dakika beklemenin sonrasında dudaklarınızı temizleyebilirsiniz.

■ Evde dudak bakımı nasıl yapılır sorusunun son yanıtı zerdeçal ile gelmektedir. Zerdeçalın tıbbi özellikleri bulunduğu için dudak çatlaklarını rahatlıkla tedavi edebilmektedir. Toz zerdeçalı biraz bal ile karıştırarak kıvamlı bir macun hazırlayıp, sonrasında da bu macunu günde bir kaç kere dudaklarınıza uygulayın. Uygulamaya bir kaç gün devam ettiğinizde, dudaklarınızın yumuşak ve pembe görünüme kavuştuğunu görebileceksiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.