BB Krem Nedir?

Size daha önce pratik makyajdan söz etmiştik. Ve bu pratik makyajda eğer cildinizde çok fazla leke yoksa fondöten kullanmak yerine BB krem kullanmanız önerisinde de bulunmuştuk. Basitçe, renkli nemlendirici olarak tanımlayabileceğimiz BB krem nedir ve BB krem nasıl sürülür sorusunun yanıtlarını sizlere ilerleyen bölümlerde aktarmaya çalışacağız. Eğer doğru kullanım gerçekleştirirseniz, BB krem sizin için gerçek bir rahatlık olacaktır.

Aslında hepimiz artık en az bir kere BB krem kullanmışızdır. Çünkü her kozmetik markanın ürün yelpazesinde en az bir tane BB krem var ve her cilt rengine uygun olarak geliştirilmiş durumda. Ancak önemli olan cilt tipine göre kullanabilmek ve doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak. Bu noktada BB krem nedir, BB krem nasıl sürülür birlikte gözden geçirelim.

BB Krem Nedir?

BB kremin renkli nemlendirici olduğunu, yani hem cildi nemlendirip, hem de fondöten gibi cilt tonunu eşitlediğini söyleyebiliriz. BB krem kullanırsanız, nemlendirici ile fondöteni birlikte kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Peki nedir BB kremin açılımı? Blemish Balm kelimelerinin baş harfleri BB’yi oluşturmaktadır. Fondötenden daha hafif olan BB krem, fondöten gibi cilt kusurlarını kapatır, ama bu sırada cildi kurutma özelliği göstermez. Bu anlamda, pratik olduğu kadar sağlıklı da olduğunu söyleyebiliriz.

BB Krem Nasıl Sürülür?

BB kremin renkli nemlendirici olduğundan söz ettik. Kulanmadan önce mutlaka cilt bakımınızı yapmalı ve cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Bunun için cilt tipinize uygun bir jel ile cildinizi temizleyin; ardından da tonik kullanarak gözeneklerinizi sıkılaştırın ki istemediğiniz geniş görünümlü gözenekleri ortadan kaldırmış olun.

Ardından, nemlendirici sürmek yerine BB kreminizi sürebilirsiniz. Bunu isterseniz elinizle yayarak, isterseniz fırça, isterseniz de sünger yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. En pratik kullanımın, hafif nemli bir sünger ile olduğunu da belirtelim. Böylece BB krem cildinizde daha kolay dağılacaktır.

Ama eğer kırmızı sivilceler varsa, BB kremin onları kapatma etkisi bulunmayabilir. Bu nedenle bu koyu lekeleri, önceden kapatıcı kullanarak kapatabilir, üzerine BB kremi sürebilirsiniz.

Makyajla işiniz bittiğinde ise yüzünüzü mutlaka temizleyin. Her ne kadar nemlendirici olsa da renkli nemlendirici olduğu için gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur ve hava alamayan cildinizde sivilce ve akneler ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası