Evlilik Yıldönümü Nasıl Kutlanır?

Evlilik Yıldönümü Nasıl Kutlanır?

Evlilik yıldönümü, her sene mutlaka kutlanması gereken özel günler arasında yer almaktadır. Belki biliyor, belki bilmiyorsunuz, ama sadece evlilik yıldönümünü unuttuğu için eşinden ayrılan kadınlar var. Çok saçma gelebilir; ama bu aslında bardağın taştığı noktadır, bir bahane gibi gelebilir, fakat gerçek. Peki evlilik yıldönümü nasıl kutlanır? Evlilik yıldönümünde yapılabilecekleri sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Her sene evlilik yıldönümü kutlanmalı, ama bu durum monotonlaştırılmamalıdır. Yani klişe kutlamalardan uzak kalmalısınız. Size elimizden geldiğince farklı fikirler aktarmaya çalışacağız.

Evlilik Yıldönümünde Yapılabilecekler

■ Evlilik yıldönümünde yapılabileceklerden ilki, ilk tanıştığınız yere gitmek. Her nerede tanışmış olursanız olun: ister bir otobüs durağında, ister kitapçıda, isterseniz de şık bir restoranda… Oraya gidin ve o anı tekrar yaşayın. Sonra bir durun ve ne kadar yol katettiğinizi düşünün. Bu şekilde birbirinize yeniden aşık olacağınıza garanti veriyoruz.

■ Piknik yapmak da sizin için, evlilik yıldönümünde yapılabilecekler arasında farklı bir alternatif olabilir. Eğer zaten sık sık piknik yapıyorsanız bu fikri tercih etmeyin. Ama eğer piknik, sizin sık yaptığınız bir şey değilse, sevdiğiniz yiyecekleri alın, isterseniz yemeğinizi evde yapın, sepetinizi hazırlayın ve sonrasında pikniğe gidin. Bir parkta sessiz bir yere bile gidebilirsiniz. Yağmur yağıyorsa bir hayma altında oturabilirsiniz. Piknik yaparak romantik bir evlilik yıldönümü kutlaması yapabilirsiniz.

■ Hediyeleriniz kişisel olsun. Yani, kendi ellerinizle hazırlayın. Böyle bir hediye karşı taraf için, lüks bir mağazadan alınmış pahalı bir hediyeden çok daha değerli olacaktır. Peki ne yapabilirsiniz? Örneğin ikinizin özel anılarının bulunduğu bir fotoğraf albümü, sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir CD, özel anlarınızın bulunduğu bir video… Yapacağınız hediyenin içerisinde ikinizden şeyler olmasına dikkat edin yeter.

■ Evlilik yıldönümü nasıl kutlanır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şey ise size belki biraz para harcatacak ama bugün için değer diyerek, lüks bir restoranda romantik bir yemek olabilir. Pek çok kişinin kemerlerini sıktığı ve ayın sonunu nasıl getireceğini düşündüğü bir dönemde yaşıyoruz. Bir restoran varsa ikinizin de aklında ve orada yemek yemek istediğiniz; ama vereceğiniz paraya kıyamadığınız, bu evlilik yıldönümünüzü orada kutlayın. Bu özel gün için değeceğine emin olun.

■ Tabi ki evlilik yıldönümü her zaman başbaşa kutlanmaz. Yazımızın başında da dedik ya, klişelerden kurtulun, monoton olmayın ki senede bir gün kutladığınız bu özel günün bir anlamı olsun. Peki başbaşa olmayacaksa evlilik yıldönümü nasıl kutlanır? Bir parti düzenleyin. Sevdiğiniz ve sizi seven insanları partinize davet edin. Sadece sizin aşkınıza adanmış olan bu partide herkesle mutluluğunuzu paylaşın. Çok mu çılgın geldi? Zaten farklı bir fikir aramıyor muydunuz?

■ Daha önce birlikte hiç yapmadığınız bir şeyi de deneyebilirsiniz. Yamaç paraşütü? Yurtdışı seyahati? Dans kursu? Birlikte yemek yapmak; ya da ev temizlemek…? Her zaman, birlikte yaparsak nasıl olur dediğiniz bir şeyi bulun ve evlilik yıldönümünüzde onu yapın.

■ Bir yolculuğa çıkın. Tatil ikinize de iyi gelecektir. Ama böyle bir şansınız yoksa, bulunmuş olduğunuz şehirde güzel bir otel seçimi yapıp, geceyi orada geçirin. Otelin restoranında yemeğinizi yiyip, sonrasında odanıza geçebilir, ya da oda servisi isteyip yemeğinizi de başbaşa odanızda yiyebilirsiniz. Otelde olmak size kendinizi tatilde gibi hissettirecektir. Ve o gece, dünyada sizden başka kimsenin olmadığını düşünün.

■ Hiç bir şey yapamıyorsanız, eşinizle birlikte el ele, güneşin batımını izleyip bir yürüyüş yapın. Bu sizin için harcanacak bir parayı gerektirmez. Ama hayatınızın aşkıyla birlikte, romantik bir nefes alıp, birbirinize vermiş olduğunuz huzuru içinize çekebilirsiniz.

■ Birbirinize mektup yazmak da evlilik yıldönümünde yapılabilecekler arasında yer almaktadır. mektubunuzda, birbirinize olan aşkınızı, birbirinizde sevdiğiniz özellikleri, birbirinize hissettiklerinizi yazın. Sonrasında akşam evinizde romantik bir ortam oluşturup, yazmış olduğunuz mektupları yüksek sesle okuyun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.