Çiçekli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Çiçekli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Çiçekli elbise 2018 yılının önemli moda trendleri arasında yer alıyor. Şimdiye kadar gardıroplarınızda çiçekli elbiseniz var mıydı bilmiyoruz, ama bu yaz mutlaka olacağından şüphemiz yok. Peki çiçekli elbiseler nasıl kombinlenir? Örneğin çiçekli elbise altına ayakkabı seçimi önemlidir. Bir kıyafeti en güzel gösteren parçalardan biridir ayakkabı. Bu nedenle sizlere, sadece ayakkabı değil, çiçekli elbiseler nasıl kombinlenir sorusunun tüm yanıtlarını aktaracağız.

Çiçekli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

■ Çiçekli elbise altına ayakkabı seçimi zor değildir; çünkü zaten çiçekli elbiseler, desenleri dolayısı ile yeterince gösterişlidirler. Gösterişli ayakkabılarla giyilmeleri halinde, her şeyin öncesinde çok göz yorarlar. Bu nedenle tek renk olmak kaydı ile kovboy botu, bootie, gucci terlik, bilekten bağlamalı sandalet ya da bohem veya stilettoları tercih edebilirsiniz. Dedik ya, çiçekli elbise altına ayakkabı seçmek hiç de zor değil, çünkü deneyebileceğiniz pek çok model mevcut. Yeter ki ne giymeniz gerektiğini bilin.

■ Çiçekli elbise 2018 yılında özellikle ilkbahar – yaz sezonunda çok tercih edilmekle birlikte, makyaj da dikkatle üzerine uygulanmalı. Makyajsız sokağa çıkmayacağınızı biliyoruz. Ama makyajınızı, elbisenin ya da içerisindeki çiçeklerin renkleri ile uyumlu yapmaya özellikle dikkat etmelisiniz.

■ Çiçekli elbiseler özellikle ilkbahar – yaz sezonunda moda. Ama eğer bulunduğunuz yerde hava serin ise üzerine trençkot ya da deri ceket giyebilirsiniz. Bu iki alternatiften hangisini seçerseniz seçin, elbisenizin görünümünü daha şık bir hale getirebilmeniz mümkün.

■ Çiçekli elbiseler nasıl kombinlenir sorusunun yanıtları arasında sıra çanta seçimine geldiğinde, tıpkı çiçekli elbise altına ayakkabı seçiminde, tek rengin önemli olduğu gibi, çanta seçiminin de küçük olmasına dikkat etmelisiniz. Karşıdan bir kişi size ilk baktığında, ilk olarak çiçekli elbisenizi görecek, çünkü zaten o yeterince abartılı. Bu nedenle detayları sade tutmalı ve göz yormamalısınız. İşte bundan dolayı çanta seçiminiz olabildiğince küçük olmalı. El çantası, hasır çanta, püsküllü çanta, kapaklı ya da file çanta seçimlerinin hangisi olursa olsun; ama yeter ki boyu küçük olsun.

■ Çiçekli elbise 2018 yılında, beraberinde bol aksesuar da getirecek. Çiçekli elbiseler aksesuarsız düşünülemez. İşe saçınızdan başladığımızda, saçınızın modeline göre çiçekli bir toka ya da taç tercih edebilirsiniz. Küçük ucu olan bir kolye tercih ederseniz kolunuza bol bol bileklik takabilirsiniz. Ya da minimal bir bileklikle uzun bir kolyeyi de birleştirebilirsiniz. Kol saati her kıyafeti olduğu gibi çiçekli elbiseyi de kolayca kombinler. Küpe seçiminde, halka, uzun küpe; ya da küçük pırlanta küpelerden yana hakkınızı kullanabilirsiniz. Belinize bir kemer ve gözünüze takacağınız güneş gözlüğü ile de çiçekli elbise 2018 kombinini tamamlamış olursunuz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.