Anneler Günü 2022 Anneler Günü Ne Zaman 2022?

Anneler Günü 2022 Anneler Günü Ne Zaman 2022?

Anneler Günü 2022 yılında da coşkuyla kutlanacak özel günler arasında yer alıyor. Bu özel günün tarihi yaklaşırken herkes anneler gününde ne hediye alınır sorusunun yanıtlarını arıyor aynı zamanda anneler günü ne zaman 2022 sorusunun yanıtlarını arayanlar da çok fazla.

Maviboncugum.com içerisinde merak etmiş olduğunuz anneler gününe dair soruların tamamına ulaşabilirsiniz. Ki aslında bu özel günle ilgili yapılan araştırmalar, Mayıs ayının gelmesi ile birlikte çoktan başlamıştı. Şu anda ise sadece tarih yaklaşıyor ve geri sayım başladı.

2022 Anneler Günü

Anneler Günü 2022

Milyonlarca insan tarafından hakkında bilgi sahibi olunmaya çalışılan Anneler Günü, anneleri anan ve onları onurlandıran, sadece senenin günlerinden herhangi bir tanesi. Ancak hepimiz biliyoruz ki annelerimiz çok özel ve onları her zaman anmalı, onurlandırmalı ve değerlerini her daim aklımızda tutmalıyız.

İnternet üzerinde küçük bir araştırma yaptığınızda görürsünüz ki Anneler Günü senenin farklı tarihlerinde kutlanmaktadır. Ancak bu durum ülkemiz için geçerli değildir. Her ülke Anneler gününü farklı tarihlerde kutlar. Ülkemizde ise Mayıs ayının 2. Pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır.

Ve Anneler Günü ne zaman 2022 yılında 8 Mayıs Pazar günü olarak yanıt bulmaktadır. Hepimiz bu özel günde annemize olan sevgimizi göstermeye çalışmakta ve bu amaçla çeşitli sürprizler hazırlamaktayız.

Bizler her ne kadar Anneler Günü’nde annemizin Anneler gününü kutlasak da aslında biliyoruz ki bu özel gün erkeksek eşimizin, kardeşimizin ya da ablamızın, anneannemizin veya babaannemizin, kuzenlerimizin, arkadaşlarımızın… kısacası tüm kadınların günü.

Ve şu konu hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız ki yaşı 15’in üzerinde olan kişiler, isterlerse öğrenci olsunlar, evli olmasınlar, ancak hepsi aslında birer annedir. Dolayısıyla Anneler Günü 2022 sizin için tüm kadınların bu özel gününü kutladığımız gün olmalı.

Anneler Günü Ne Zaman 2022

Anneler Günü 2022

Ilerleyen bölümlerde Anneler Günü’ne dair merak ettiğiniz tüm bilgileri  bulabilme şansını elde edebileceksiniz. O halde hemen bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Anneler Günü Ne Zaman 2022?

Anneler Günü ne zaman 2022 sorusunun yanıtından daha önce de söz ettiğimizi belirtmiştik. Ancak bir kez daha belirtmek isteriz ki Anneler Günü her Yılın  Mayıs ayının 2. pazar gününde kutlanmaktadır. Bu yıl 1 Mayıs Pazar gününe denk geldiği için 2  pazar da Mayısın 8’ine denk gelmektedir.

Dolayısıyla Anneler Günü ne zaman 2022 sorusunun yanıtını 8 Mayıs 2022 pazar olarak verebiliriz. Bu durum ülkemizde hiçbir zaman değişmemiş olup bundan sonra da Anneler Günü her Mayıs ayının 2. pazar günü kutlanacaktır.

Anneler Günü 2022 Ne Zaman?

Anneler Günü 2022 ne zaman sorusuna yanıt arayan Herkes şimdiden 2023’te Anneler Günü ne zaman kutlanacak sorusuna da yanıt bulmaya çalışıyor. 2022 Anneler Günü 8 Mayıs’ta kutlanacak iken, 2023’te Anneler Günü 14 Mayıs olarak tarihlendirilecektir.

2022 Anneler Günü

2022 Anneler Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Özellikle küçük çocuklar annelerine ya Okulda yapmış oldukları hediyeleri verecekler ya da babalarının veya diğer büyüklerinin kendilerine vermiş olduğu hediyeleri Anneleri ile paylaşacaklar.

Ancak her ne şekilde olursa olsun çocukların annelerinin bu özel gününü kutlamaları ve onu hatırlamaları, anmaları, onurlandırmaları anneleri çok duygulandıracak ve gözlerinin dolmasına sebep olacak. Peki 2022 Anneler Günü hakkında bilgilerden bahsederken anneler günü nasıl ortaya çıktı bunu da öğrenmek ister misiniz?

Aslında anneler günü nasıl ortaya çıktı sorusu ile ilgili ortalıkta dolaşan çok sayıda yanıt bulunmakta. Ancak bunların en geçerli olanı Amerika Birleşik Devletleri’nde virjinya eyaletinde bulunan bir öğretmenin hikayesi olarak anlatılmakta. Bu öğretmen 1905 yılında vefat eden annesi için kutlama yapmak adına Anneler Günü’nü ortaya çıkarmıştır.

Anna Jarvis isimli öğretmen bu kutlamaların ilkini bir okulda 407 çocuk ve onların Anneleri ile birlikte 1908 yılında gerçekleştirdi. Ancak Temsilciler  Meclisi öğretmenin bu girişimine uygun bulmadıkları için resmi hale getirmişlerdir.

Fakat Anna Jarvis durmamış, bu durumu hem politikacılarla hem de medya ile paylaşmış. Ve sonunda 1914 yılında anneler Günü’nü kabul ettirmeyi başarmıştır. Anneler Günü bu olay itibarıyla 1914 yılından sonra her Mayıs ayının 2. pazar günü kutlanmaya başlamıştır.

Fakat zaman geçmiş Anneler Günü çok fazla kutlanmaya başlanmış iken durumun ticari bir hal aldığını gören Anna isimli öğretmen olayı bu hale getirenlere davalar açmış ancak bu davaların hiçbirini kazanamamıştır. Bu nedenle o günden bu yana Anneler Gününde ne hediye alınır sorusu çok fazla ilgi görmekte ve yanıt  bulmaya çalışmaktadır.

 

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.