Lavantanın Faydaları Ve Karabaş Otunun Faydaları

Lavantanın Faydaları Ve Karabaş Otunun Faydaları

Lavanta, pek çok kişi tarafından karabaş otu olarak da bilinmektedir. Karabaş otunun beyaz ve mavi renklerde çiçekleri bulunmaktadır. Karabaş otunun kokusunun da oldukça güzel ve ferahlatıcı olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, bu yazımızda sizlere, karabaş otunun faydaları; ve lavantanın faydalarından bahsetmek istiyoruz… Karabaş otunun faydaları; ve lavantanın faydalarını gördüğünüzde, siz de bu değerli bitkiden yararlanmak isteyeceksiniz…

Lavantanın faydaları arasında, karabaş otunun uyarıcı; ve yatıştırıcı etkisinden ilk olarak söz etmek gerekmektedir. Karabaş otunun faydaları arasında, gaz söktürücü etkisinden; ve lavantanın faydaları arasında idrar söktürücü özelliğinden de söz etmek gerekmektedir.

Lavantanın faydaları arasında, karın şişmelerine karşı etkili olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Karabaş otunun faydaları arasında, migren ağrılarına karşı etkili olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Lavantanın faydalarından bir diğeri de, romatizmaya bağlı şikayetlerin azaltılmasıdır. Karabaş otunun faydaları arasında, mikrop öldürücü etkilerinin varlığından da bahsetmek gerekmektedir. Karabaş otunun faydalarından bir diğeri de lavantanın kokusunun, insan vücudunu ferahlatan etkisidir. Lavantanın kokusunun vücuda faydaları arasında, vücuda kuvvet vermesinden de söz etmek gerekmektedir.

Lavantanın faydaları arasında, ateşli hastalıklara karşı etkili olduğundan da söz etmek gerekmektedir. Lavantanın faydaları arasında, sarılık, hepatit B, hepatit C gibi problemlerin de iyileştirilmesini sayabiliriz. Karabaş otunun faydalarından bir diğeri de, karaciğerin düzenli çalışmasını sağlamasıdır. Karabaş otunun faydaları arasında, karaciğer yetmezliğinin giderilmesinin de sayılması önemlidir.

Lavanta yağının faydaları arasında, gözleri ferahlatan; ve kuvvetlendiren etkisinden mutlaka söz etmek gerekmektedir. Lavanta yağının faydaları arasında, yer alan göz üzerindeki etkisi için, gözleri kapatarak, lavanta yağı ile kompres yapılması gerekmektedir.

Lavanta nasıl kullanılır derseniz, lavanta, lavanta kolonyası; ve lavanta yağı olarak, kokusu için kullanılmaktadır. Lavanta kokusu, güve, tahtakurusu gibi böceklerin, ortamdan uzaklaştırılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Lavanta yağının faydaları arasında ayrıca, kusma; ve bulantı şikayetlerinin giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Lavanta çayının faydalarından bir tanesi ise, romatizma şikayetlerini azaltmaya katkıda bulunmasıdır. Lavanta çayının faydalarından bir diğeri ise, saç dökülmesini azaltmasıdır. Saç diplerine uygulanan lavanta çayı, saç dökülmesinin azalmasına katkı sağlamaktadır.

Lavanta yağının faydaları arasında, egzema, yanık, sedef, akne… gibi cilt rahatsızlıklarının giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Lavanta yağının faydalarından bir başkası ise cinsel gücü arttırmasıdır. Cinsel gücün arttırılması için, salatalara ve yemeklere iki ya da üç damla lavanta yağı eklemek yeterlidir.

Lavanta yağının faydalarının yanında, zehirlenmelere; ve diğer bazı sağlık sorunlarına da neden olabileceğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu nedenle lavanta yağının, günde beş ya da altı damladan fazla kullanılmaması gerekmektedir. Lavanta yağını, hamileler, emziren anneler; ve alkol kullananlar hiç kullanmamalıdır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.