Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Cilt Bakım Maskeleri Nelerdir?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Cilt Bakım Maskeleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde cilt bakım maskelerinden bazılarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Evde cilt bakım maskeleri ile uygulayacağınız evde cilt bakımında, farklı etkiler elde edebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır? Evde cilt bakım maskeleri nelerdir? İşte soruların yanıtları:

Evde cilt bakımı nasıl yapılır diyenler, evde cilt bakımı yaparken, peeling etkisi yaratan şu formülden yararlanabilirler: eşit miktarda gliserin ile limon suyunu karıştırabilir, sonrasında da elde ettikleri karışımı bir süngere aktararak hem yüz; hem de boyun bölgelerini bu karışım ile, ellerindeki süngerle ovalayabilirler…

Cilt bakım maskeleri arasında sütün olumlu etkilerinden de yararlanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Nasıl yapabileceğinize gelecek olursak: sütün; ya da yoğurdun kaymağını alıp, yüzünüzü bu kaymak ile ovalayabilirsiniz. Elde ettiğiniz doğallığı gece boyunca cildinizde bırakabilirsiniz de; sabah cildinizi temizlemeniz halinde, cildinizin ışıl ışıl parladığına şahit olabilirsiniz.

Evde cilt bakımı ile peeling etkisi yaratmak için tereden de destek alabilirsiniz. Öncelikle bir demet tereyi almalı; sonrasında da bir bardak suyun içerisinde kaynatmalısınız. Kaynamış olan tere yaprakları ile cildinizi ovalamalı; daha sonra da tereyi kaynattığınız su ile cildinizi durulayıp on dakika beklemelisiniz. Bunun sonrasında cildinizi durulamanız yeterli olacaktır.

Evinizde bulunan, artık yumuşamış olan kayısılarınızı alın, püre haline getirin, içerisine bir yemek kaşığı da limon suyu ilave edip, elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. Bir sünger bulup yüzünüzdeki karışımla birlikte cildinizi ovalayın. Daha sonra evde cilt bakımını tamamlayabilir; ve cildinizi temizleyebilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.