Evde Cilt Bakımınızı Cildi Besleyen Kremlerle Kendiniz Yapın

Evde Cilt Bakımınızı Cildi Besleyen Kremlerle Kendiniz Yapın

Sizlere daha önceki yazılarımızda, 30 yaşından sonra cilt bakımı ile ilgili bilgiler vermiş, ve on günde bir olmak kaydı ile cildi besleyen kremler kullanmanız gerektiğini belirtmiştik. Evde cilt bakımı yapanlar, cildi besleyen krem önerisi bulmakta zorlanabilir, ne yapabileceklerine karar veremeyebilirler. Bu nedenle bu yazımızda da sizlere, cildi besleyen kremler arasında yer alan bir cildi besleyen krem önerisinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Cildi besleyen kremler arasında yer alan formülü uygulayarak evde cilt bakımı yapmak için ihtiyacınız olan malzemelere göz atacak olursak:

Beş yemek kaşığı su
Bir kaç damla parfüm
Yarım çay kaşığı boraks
Bir yemek kaşığı güvercin otu
İki yemek kaşığı buğday tohumu
Üç yemek kaşığı susam yağı
Beş yemek kaşığı lanolin
Bir çay kaşığı emülsiyon balmumu
Bir çay kaşığı balmumu

Cildi besleyen kremler arasında yer alan bu uygulama ile evde cilt bakımı yapmak için, cildi besleyen kremi şu şekilde hazırlamanız gerekmektedir: Bir kabın içerisinde su kaynatın. Sonrasında bu kabın içerisine başka bir kap yerleştirin, ama içinci kabın içerisine su girmemesine özen gösterin. Boş olan kabın içerisine eklemeniz gereken şeyler: balmumu, susam yağı; ve lanolindir. Yağları eriterek birbirine karıştırmanız gerekmektedir. Farklı bir kabın içerisine ise, suyu, ve boraksı koyun; ısıtmaya başlayın. Boraks çözünene kadar ısıtma işlemini sürdürün. Çözünen boraks ile birlikte suyu, diğer tarafta bulunan yağ; ve balmumu karışımının içerisine ekleyerek karıştırın. Geriye kalan tüm malzemeleri de ilave ederek, yoğun kıvamlı bir krem elde etmeniz gerekmektedir. Bu cildi besleyen krem olarak kullanmanız gereken formülü, hava almayan bir kavanozun içerisine alarak buz dolabında saklayabilir; ve ihtiyacınız olduğunda, evde cilt bakımı amaçlı olarak kullanabilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.