Dünya Çevre Günü 2018 Kutlu Olsun

Dünya Çevre Günü 2018 bugün; yani 5 Haziran 2018’de kutlanıyor. Dünya genelinde 100’den fazla ülkede kutlanan Dünya Çevre Günü, Birleşmiş Milletler tarafından da hassasiyet gösterilen önemli bir duyarlılık günü olarak bilinmektedir. Çevresel eylemlerin ilerleyişinin olumlu olması adına kutlanan ve önemli olan Dünya Çevre Günü hakkında bilgi sahibi olmak için, ilerleyen bölümlerde sizlere aktardığımız detayları gözden geçirebilirsiniz.

Birleşmiş Milletler!in desteği ile çevresel anlamda, dünya genelikdeki farkındalığı arttırmak ve faaliyetleri sürdürmek adına kutlanan Dünya Çevre Günüdoğaya duyulan büyük sevginin dile getirildiği gün olarak kısaca tanımlanabilmektedir.

Dünya Çevre Günü hakkında bilgi verirken, geçtiğimiz yıl Dünya Çevre Günü’nde, insanları doğaya bağlama temasının işlendiğini ve bu sayede, temiz çevrenin temiz gıda, sağlıklı yaşam, su probleminin yaşanmaması, istikrarlı iklimler gibi pek çok yarara olanak sağladığını belirtmemiz gerekiyor.

Dünya Çevre Günü 2018 yılında, geçtiğimiz senelere göre daha geniş bir kesim tarafından kutlanacak. Çünkü her yıl bir öncekinden daha çok kamuya yayılan bu özel gün, 100’ün üzerinde ülke tarafından önemli katılımlarla kutlanmaktadır.

Eğer siz de susuzluk sorununun olmadığı, temiz gıdaların bulunduğu ve dolayısı ile sağlıklı yaşamın hüküm sürdüğü, iyi bir çevrede hayatınızı devam ettirmek istiyorsanız, bilinçli bir vatandaş olarak Dünya Çevre Günü’nü değerlendirebilirsiniz. Bugün tüm bireysel katılımlar birleşerek, dünyamıza pozitif bir etki olarak gönderilecektir. Bu fırsatı kaçırmayalım. Dünya Çevre Günü 2018 hepimiz için kutlu olsun.

Latest Comments
  1. Fırat

    Çok güzel bir konuya değinmişsin. Çevreye karşı gerekli hassasiyeti göstermediğimizden bütün yeşil alanları mahvettik. Artık mevsim normalleri diye bişey kalmayacak nerdeyse, yaz aylarında kışı kış aylarında yazı yaşıyoruz. Biraz yağmur yağdığında ortalığı sel götürüyor, çünkü ağaç bırakmadık. Hepimiz gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmakla yükümlüyüz. Bunun bilincede olarak çevreye karşı gerekli hassasiyeti göstermeli, temiz bir dünya için elimizden geleni yapmalıyız. Bu önemli konuya değindiğin için çok çok teşekkür ederim.

    • Almina

      Bu güzel yorumun için ben de sana çok teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası