Berat Kandili 2012 İçin Berat Kandilinde Ne Yapılır?

Berat Kandili 2012 İçin Berat Kandilinde Ne Yapılır?

Bu gece Berat Kandili 2012 kutlaması gerçekleştirilecek. Berat Kandili ne zaman diyenler için, 4 Temmuz 2012 akşamını 5 Temmuz 2012 gününe bağlayan gecenin Berat Kandili 2012 olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Berat Kandili 2012 ne zaman diyenlere, 4 Temmuz 2012 gecesinin Berat Kandili 2012 olarak kutlanacağını belirtebiliriz. Berat Kandili hakkında bilgilere yazımız içerisinde ulaşabileceksiniz.

Berat Kandili ne zaman sorusunun yanıtını, 2012 senesi için değil de genel olarak vermemiz gerekirse, Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili ne zaman sorusunun yanıtı, her sene, Şaban ayının 15. gecesi olarak verilmektedir. Peki Berat Kandilinde ne yapılır?

Berat Kandilinde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki: Berat Kandilinde ne yapılır sorusuna verilen yanıtlar önemlidir, çünkü Berat Kandilinde yapılan ibadetler, diğer zamanlarda yapılan ibadetlerden daha makbul olmaktadır. Berat Kandilinde ne yapılır sorusunun yanıtı olarak oruç tutabilirsiniz, Bu sayede, midenizi de ramazan ayına hazırlamış olursunuz.

Berat Kandilinde ne yapılır sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken, Berat Kandilinde kılınan yüz rekatlık namazdan söz etmemiz gerekmektedir. Eğer bu yüz rekatlik namazı kılacak olursanız, ve bir sonraki Berat Kandiline kadarki zaman aralığında ölürseniz, şehitlik mertebesine yükselmiş olursunuz.

Berat Kandilinin önemi hakkında da sizleri bilgilendirmek isteriz: Berat Kandilinde, önemli olan işlerin seçim, ve ayrımları yapılmaktadır. Berat Kandilinin öneminden söz etmeye devam ederken, Berat Kandilinde ibadet edenlerden de söz etmemiz gerekmektedir. Berat Kandilinde ibadet yapacak olanların, Berat Kandilini rahat geçirebilmeleri için, Allah onlara melekler göndermektedir. Berat kandilinin öneminden söz etmeye devam ederken, Berat Kandilinin, affedilme, ve bağışlanma gecesi olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Berat Kandilinin önemi o kadar büyüktür ki, Berat Kandilinde ibadet yapacak olanlar, bu ibadetin karşılığını büyük bir fazilet ile alırlar.

Berat Kandili nedir diyenler için Berat Kandili nedir sorusunun yanıtını vermek istersek, Peygamberimizin şefaat yetkisinin tamamını Berat Kandilinde, bölerek aldığını belirtmemiz gerekir,yani, Şaban ayının 13. gününde şefaat yetkisinin üçte biri, 14’ünde diğer üçte biri, son olarak 15’inde de son kısmı verilmiştir.

Berat Kandilinde ne yapılmalıdır sorusunun yanıtları arasında, üç sefer Yasin okumak da yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi, uzun, ve sağlıklı bir ömre sahip olmak için, bir diğeri, bela, musibet, ve felaketlerden korunmak için; bir başkası da Allah’tan başka kimseye muhtaç olmamak için okunması gereken Yasin’dir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.