Yabancı Dil Öğrenme Yolları Ve Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

Yabancı Dil Öğrenme Yolları Ve Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizlere, yabancı dil öğrenme yollarından söz edeceğiz. Dil öğrenmenin püf noktalarını bilirseniz, yabancı dil öğrenme yolları ile, daha hızlı bir şekilde dil öğrenmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Kolay değil elbette; hiç bilmediğiniz bir dili öğrenmek… Ama dil öğrenmenin püf noktalarını bilirseniz, bu iş sizin için çok daha kolay olacak… İşte önerilerimiz:

Yabancı dil öğrenme yolları arasında ilk olarak, öğrenmek istediğiniz dile ait tüm araç, ve gereçleri edinmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. O dilin mp3’leri, sözlükleri, gramer eğitim setleri, deyimler, ve atasözleri sözlüğü… Hatta o dilde dergiler… Dil öğrenmenin püf noktaları arasında size yardımcı olacak en önemli kaynaklardandır.

Dil öğrenmenin püf noktalarından bir diğeri de, dil öğrenimi için kendinize zaman ayırmanızın gerekliliğidir. Ne yapmalısınız? Gün içerisindeki boş vakitlerini dil öğrenimine ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalarken bir kaç kelime okumak, ev işi yaparken, dil öğrenimi için seçtiğiniz dilde şarkılar dinlemek, otobüste işe giderken bir kaç satır okumak, sizin için, yabancı dil öğrenme yolları arasında yer alan önemli fırsatlardandır.

Dil öğreniminde, amacınız sadece okumak ya da yazmak dğeilse, telaffuza da önem vermeniz gerekmektedir. Dil öğrenmenin püf noktaları arasında şuna dikkat edebilirsiniz: taklit yeteneğinizi geliştirin… Mesela: dil öğrenimi için yabancı dilde okunan haberleri izleyin, ve kelimelerin telaffuzunu gerek içinizden tekrarlayın, gerekse de sesli olarak. Yabancı dilde şarkılar söylemeyi de tercih etmelisiniz elbette… Bu şekilde, yabancı dil öğrenme yolları sizin için daha eğlenceli bir hale gelecektir.

Dil öğürenmenin püf noktalarından bir tanesi de kelime dağarcığının geliştirilmesidir. Ancak bunu kesinlikle ezberleyerek gerçekleştirmemelisiniz. Ezberlediğiniz her bir kelime, kullanmadığınız kısa zaman içerisinde unutulacaktır. Bu durum ise sizin moralinizi bozacak. Her gün üç ya da dört kelimeye çalışarak başlayın, ve kelimelerin birbirleri ile çağrışımlarına bakın. Size, kelimeleri hatırlatacak bir yöntem geliştirdiğiniz anda, dil öğrenimi sizin için daha kolay bir hal alacaktır.

Dil öğrenme yollarından bir başkası ise deyimleri öğrenmek. Bunun için de kelimeleri öğrenmekte tercih ettiğiniz yöntemleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.