Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Korunma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere kırım kongo kanamalı ateşi korunma yolları, ve kırım kongo kanamalı ateşi korunma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kene ısırması, ve farklı nedenlerden dolayı bulaşan kırım kongo kanamalı ateşinden korunmak için, özellikle bugünlerde, kırım kongo kanamalı ateşi korunma yolları, ve kırım kongo kanamalı ateşi korunma yöntemlerini bilmeniz gerekmektedir.

Kırım kongo kanamalı ateşi korunma yöntemleri arasında ilk olarak, mümkün olan tüm hayvanlar için kene mücadelesi yapmanın gerekliliğini bilmek gerekmektedir.
Kırım kongo kanamalı ateşi korunma yolları arasındaki şu bilgiye de sahip olmak gerekmektedir: Gidilen kırsal kesimlerde, kesinlikle açık giysiler giyilmemeli, giyilen giysilerin arasından kenelerin vücuda girebileceği yerler mutlaka kapatılmalıdır. Kırsal kesimlerden dönüldüğünde ise, elbiseler, kene kontrolünden geçirilmelidir.
Kene ısırması durumu gerçekleştiğinde, kırım kongo kanamalı ateşinden korunma adına yapılanlar çok büyük önem taşımaktadır. Diyelim ki kene size yapıştı… Kene ısırması sonrasında, keneyi, yapıştığı yerden elinizle çekmemelisiniz. Kenenin üzerine vurarak öldürmeye de çalışmamalısınız. Bir pens; ya da kerpetenden destek alarak, keneyi, çivi çıkartır gibi sağa sola oynatarak çıkartmaya çalışmanız gerekmektedir. Daha sonra keneyi öldürmek için alkolün içerisine, ya da çamaşır suyuna atabilirsiniz. Tentürdiyot yardımı ile de, kene ısırmasının gerçekleştiği yeri temizlemeniz önerilmektedir.
Tabi ki en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Keneyi, sağlık kuruluşuna ulaşımınız zor ise kendiniz çıkartmayı denemelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası