Kayısılı Puding Ve Puding Tarifi

Bu yazımızda sizlere, puding tarifleri arasında yer alan bir puding tarifi olan kayısılı pudingten söz edeceğiz. Yaz aylarında, dolaplarınızda soğuk bir şekilde bulundurabileceğiniz; ve gerek çocuklarınıza, gerekse de misafirlerinize rahatlıkla ikram edebileceğiniz buding tarifleri arasında yer alan kayısılı puding tarifi, içinizi serinletecek bir etkiye sahip.

Kayısılı pudingin kalorisinin düşüklüğü yanında, çok fazla şeker de gerektirmemesi dolayısı ile, diyet yapan kişilerin de rahatlıkla tercih edebilecekleri puding tarifleri arasında yer alacaktır. Pazarlarda yerini alan güzel görünümlü, mis kokulu kayısıların içerisinde bulunan meyve şekeri sayesinde, kayısılı puding çok fazla şeker gerektirmeyecektir.
Puding tarifleri arasında yer alan kayısılı pudingi, içerisine badem ekleyip dondurarak servis edebileceğiniz gibi, dondurma ile de servis edebilirsiniz. Kayısılı pudingin malzemelerini sizlerle paylaşalım, ve puding tarifleri arasında yer alan kayısılı puding için puding tarifini verelim:
Kayısılı puding için malzemeler:
Tuz
Vanilya
Tarçın
30 gram terayağ
50 gram toz şeker
50 gram badem
80 gram un
Üç tane yumurta
100 ml yarım yağlı süt
Dört tane kayısı…
Kayısılı puding için malzemeleri bu şekilde sıraladıktan sonra, puding tarifleri arasında yer alan kayısılı puding için, puding tarifini paylaşalım:
Bir karıştırma kabının içerisinde, öğütülmüş badem, şeker; ve un, yarım çay kaşığı tuz, ve yarım çay kaşığı tarçın ile birlikte, iyice karıştırılır. Vanilya, eritilmiş tereyağı, süt, ve çırpılmış yumurta da karışımın içerisine ilave edilir; ve sonrasında malzemeler karıştırılmaya devam edilir. Kayısılar yıkanır, ortadan ikiye bölünür, ve sonrasında çekirdekleri çıkartılarak, yağlanmış haldeki dört kabın içerisine yerleştirilir. Daha sonra ise, hazırlanmış olan karışımı, kayısıların üzerine dökün, ve kapların üzerini de streç film ile kaplayın. Bir tencerenin içerisine 750 ml su ekleyerek, hazırladığınız kapları bu suyun içerisine koyun, fakat, sadece buharından etkilenecek şekilde olmasına dikkat edin, kapların içerisine, tenceredeki su girmemelidir. Kayısılı pudingin yeterince piştiğinden emin olduğunuzda, kaplardaki tatlıyı ters çevirerek servis kaplarına yerleştirin, ve kayısılı pudingi ılık olarak servis edin…
Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası