Yağmur Suyu Saç Uzatır Mı? Yağmurun Saça Faydaları Hakkında Bilgiler

Yağmur Suyu Saç Uzatır Mı? Yağmurun Saça Faydaları Hakkında Bilgiler

Yağmur suyu saç uzatır mı? Son zamanlarda neredeyse hepimiz, özellikle de kadınlar bu sorunun yanıtlarını merak ediyor. Eğer yağmurun saça faydaları varsa, (ki bize çocukluğumuzdan bu yana, yağmurun saça faydasının saç uzatmak olduğu söylendi) son zamanlarda, neredeyse her gün aralıksız yağmur yağarken, bizler de bundan yararlanmak istiyoruz. Pek çoğumuz saçlarımızı uzatmak için çam terebentin, badem yağı, hint yağı, jojoba yağı gibi bitkisel yağlardan faydalanıyor; ya da sinameki otu, ısırgan otu gibi şifalı bitkileri kullanıyoruz. Ya da keratin bakımı yaptırıyoruz ki bunların her biri için bir miktar para harcıyoruz. Yağmur suyu ise bedava. Tabiri caizse gökten yağıyor. O halde, yağmur suyu saç uzatır mı sorusunun yanıtı olumlu ise bu durumu değerlendirmek isteriz değil mi? Hemen yağmurun saça faydalarını gözden geçirmeye başlayalım ve bakalım yağmur suyu saçı uzatır mı? Yağmurun saça faydası, saç uzatma etkisi ile mi sınırlı?

Yağmur Suyu Saç Uzatır Mı?

Birazdan sizlere yağmurun saça faydalarından söz edeceğiz. Ve sayacağımız her bir fayda, yağmur suyunun içeriğinde bulunan minerallerden dolayı ortaya çıkmakta. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki: yağmurun saça faydası şeklinde elde etmiş olduğumuz etkilerin hiç birini, söz konusu etki kadar iyi derecede, şampuanlardan elde edemeyiz. Peki yağmurun saça faydaları nelerdir?

İçerisinde bulunduğumuz kış mevsiminde durmaksızın yağan, elde etmek için tek bir kuruş para harcamadığımız yağmur suyu saçları yumuşatır ve daha parlak görünmelerini sağlar. Sadece bununla da kalmayıp, saçın beslenmesine katkıda bulunur. Tüm bu etkiler sayesinde, saça bir canlılık kattığını söyleyebiliriz ki bu noktada, peki yağmur suyu saç uzatır mı sorusu akılları kurcalar. Sizlere hemen, bu sorunun yanıtını da verelim.

Sizlere net olarak, “evet yağmur suyu saç uzatır” dersek yanlış bilgi vermiş oluruz. Ancak biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, içeriğinde bulundurduğu mineraller dolayısı ile yağmur suyu saçı besler ve dolayısı ile zaten doğal sürecinde uzayacak olan saçlarımız, sağlıklı bir şekilde uzar. Sağlıklı bir saçın görünümü daha canlı olduğu gibi, daha fazla uzadığı izlenimine de kapılmamak mümkün değildir.

Peki yağmurun saça faydasından ve yağmur suyu saç uzatır mı sorusunun olumlu yanıtlarından yararlanmak için, yağmur suyunu ne şekilde kullanabiliriz? Sanayi bölgelerinde oturmuyorsanız işiniz çok kolay aslında. Yapmanız gereken tek şey, temizliğinden emin olduğunuz yağmur suyunu, açık alana koymuş olduğunuz bir kovaya doldurmaktan ibaret. Sonrasında biriktirmiş olduğunuz yağmur suyunu ısıtın ve yeterli miktarda ise saçlarınızı yıkayın. Miktar yeterli değilse, sadece saçınızı durulama suyunuz olarak değerlendirmeniz de yeterli olacaktır.

Eski Yorumlar
  1. ceren erdem
    • Anonim

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.