Saç Kırıkları İçin Avokado Maskesi Önerisi

Saç Kırıkları İçin Avokado Maskesi Önerisi

Bu yazımızda sizlere, saç bakımında bilmeniz gereken bir püf noktasından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Saç bakımında, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, saç sağlığınız için, en fazla sekiz haftada bir kere, saçlarınızda bulunan kırıkları düzelttirmeniz gerekmektedir. Saç kırıkları, saç sağlığını en olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Peki saç kırıkları nasıl önlenir?

Saç kırılmasının önlenmesi adına yapılması gereken şey, saç bakımında avokado maskesinden destek almaktır. Avokado maskesinin yapımı sırasında ise, baldan, ve avokadodan yararlanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz, saç kırıkları ile baş edebilmenizi olanaklı hale getirecek avokado maskesini sizlere aktarmaya başlayalım:

Avokado maskesi için gerekli malzemeler:

İki çay kaşığı bal
Bir tane avokado
Bir çay bardağı süt

Avokado maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı:

Saç bakımında, saç kırıkları ile baş edebilmek için yapılması gereken, avokadoyu ezmek; ve sonrasında tüm malzemeleri birbirine karıştırmaktır. Avokado maskesinin bu şekilde hazırlanmasının sonrasında, saç kırıklarının olduğu yerlere; ve saç uçlarına yedirilmesi gerekir. Saç bakımına, saça bone takılarak devam edilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise yirmi dakikalık bir zamanın geçmesi sağlanır. Süre dolunca, avokado maskesi bir sünger yardımı ile saçtan temizlenir, daha sonra ise nemlendirici bir şampuan ile yıkanarak bol su ile durulanır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.