Bitkisel Saç Uzatma Kürleri Ve Saç Uzatma Yöntemleri

Bitkisel Saç Uzatma Kürleri Ve Saç Uzatma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere, saç uzatma yöntemleri; ve saç uzatma yolları arasında yer alan bitkisel saç uzatma kürlerinden, ve bitkisel saç uzatma yollarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de saç uzatma maskeleri ile bitkisel saç uzatma yollarından yararlanarak uzun, ve aynı zamanda da güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız, yazımız içerisinde size önereceğimiz saç uzatma yöntemleri; ve bitkisel saç uzatma yollarını denemelisiniz…

Bitkisel saç uzatma yollarından ilki, frenk üzümü yağı, ve hindistan cevizi ile uygulanmaktadır. Saç uzatma yöntemlerinde bu uygulamadan yararlanmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey, öncelikle bir derin kap almak, sonrasında da bu kabın içerisine iki bardak sıcak su ilave etmektir. Frenk üzümü yağını da iki çay kaşığı alarak kabın içerisine eklemenizin sonrasında ortalamada bir dakika beklemeniz gerekmektedir. Bir dakikanın sonunda, toz haline getirdiğiniz Hindistan cevizini de karışımın içerisine ilave edin, ve sonrasoında elde ettiğiniz bu karışımı haftada iki sefer saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bitkisel saç uzatma kürleri arasında yer alan bu formül sayesinde istediğiniz sonucu elde ettiğinizi görünce çok sevineceksiniz.

Saç uzatma maskelerinden bir diğeri de siyah bezelye, ve çemen tohumu ile hazırlanmaktadır. Bitkisel saç uzatma yolları arasında yer alan bu uygulamayı da size hemen şu şekilde açıklayalım: İki bardak suyun içerisine öncelikle çemen tohumunu eklemeli, sonrasında ise iki yemek kaşığı siyah bezelyeyi su ve çemen tozuna karıştırmalısınız. Saç uzatma yöntemleri arasında yer alan bu karışımın çok iyi bir şekilde ezilmesi gerekmektedir. Saç uzatma maskeleri arasında yer alan bu karışımı tüm saçınıza uygulamanın sonrasında, saçlarınızda yarım saat kalmasını sağlayın, ardından da ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Saç uzatma yolları arasında yer alan bir diğer öneri de pancar yaprağından yararlanmaktır. Hemen açıklamak istersek: Bir kasenin içerisine koyacağınız pancar yapraklarını öncelikle püre haline getirmeli, ve sonrasında da elde edilen püre saçlara masaj yapılarak yedirilmelidir. Pancar yapraklarının saçta kalma süresi ortalama on dakikadır. Bu zaman zarfında saçlarınızı, hava almaması için folyo ile sarmalısınız. On dakika dolduğunda ise saçlarınızı ılık su ile yıkamanız gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.