Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalıyız?

Bu yazımızda, gün boyu çalışmak zorunda olan, ve sadece işe giderken makyaj yapmaya zaman bulabilen kadınlar için, makyajın kalıcı olması için ne yapmalıyız sorusunun yanıtlarını vereceğiz. Makyajın kalıcı olması; ve makyajın bozulmaması için yapılması gerekenler ile ilgili önerilerimize kulak verdiğinizde, eve gidene kadar, işe gittiğiniz andaki gibi güzel ve bakımlı olabileceğinizi belirtmeliyiz.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalıyız?

• Makyajın bozulmaması için her şeyin öncesinde, kullanacağınız ürünlerin suya dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle eyeliner kullanmanızı önerdiğimiz göz makyajınızda, eyeliner ile birlikte maskaranız da suya dayanıklı olmalı. Böylece hem etkileyici, hem de kalıcı göz makyajı yapmış olursunuz…

• Makyajın kalıcı olması için yapılması gerekenlerden bir diğeri de, makyaj öncesinde uygulanması gereken makyaj bazıdır. Böylece, hem gün içerisinde terleyen, ya da yağlanan cildinizin parlamasını önlemiş, ve cilt tonunuzu eşitlemiş olursunuz, hem de makyajın kalıcı olmasını sağlamış bulunursunuz.

• Makyajın kalıcı olması için yapılması gereken bir diğer şey de, gün içerisinde elinizi yüzünüze değdirmemenizin gerekliliğidir. Bu durum hem cildinizin yağlanmasına; hem de makyajınızın kalıcılığını yitirmesine neden olacaktır.

• Son olarak dikkat etmeniz gereken şey de, yanınızda, içerisinde kapatıcı, allık, ruj… gibi malzemelerin bulunduğu bir makyaj çantası bulundurmak. Böylece, gün içerisinde makyajınızın bozulan can alıcı noktalarını yeniden tazeleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası