Evde Cilt Bakımı İçin Yulaf Unu İle Yapılan Maskeler

Evde Cilt Bakımı İçin Yulaf Unu İle Yapılan Maskeler

Bu yazımızda sizlere, yulaf unu ile yapılan maskelerden, ve yulaf unu ile cilt maskesi önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde cilt bakımı yapmaya meraklı iseniz; ve yulaf unu ile cilt maskesi önerilerinden yararlanmak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden size, yulaf unu ile yapılan maskeleri anlatalım, ve evde cilt bakımını yulaf unu ile nasıl yapabileceğinizi belirtelim:

Yulaf unu ile cilt maskesi için gerekli malzemeler:

İki çorba kaşığı mürver çiçeği suyu
İki çorba kaşığı yulaf unu
Yarım fincan süt

Evde cilt bakımı yaparak cildini onarmak isteyen kişiler, yulaf unu ile cilt maskesini şu şekilde gerçekleştirebilirler: Öncelikli olarak süt, ve yulaf ununun muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ocaktan alınan malzemelerin içerisine mürver çiçeği suyu ilave edilir; iyice karıştırılır. Ilımasının sonrasında cilde uygulanır; ve yirmi dakika beklenmesinin sonrasında da cilt temizlenir.

Evde cilt bakımı sırasında yulaf unu ile yapılan maskelerden bir diğerinin malzemeleri de şu şekildedir:

Bir tatlı kaşığı limon suyu
Yarım tatlı kaşığı badem yağı
İki çorba kaşığı yulaf unu
İki yumurtanın beyazı
Otuz gram bal

Yulaf unu ile cilt maskesi, evde cilt bakımı yapan kişiler için şu şekilde uygulanmalıdır: Öncelikli olarak bal, limon suyu, badem yağı, yumurtanın beyazı ile birlikte karıştırılır. Daha sonra bu karışımın içerisine, malzemeler macun kıvamına gelinceye kadar yulaf unu ilave edilir. Evde cilt bakımında bu uygulamanın da cildin onarılmasına katkı sağladığını belirtmemiz gerekmektedir.

Yulaf unu ile yapılan maskeler için gerekli bir diğer malzeme grubu ise şu şekildedir:

İki çorba kaşığı yulaf unu
İki damla zeytinyağı
İki kaşık pirinç suyu

Belirtilen malzemelerin tamamı karıştırılarak cilde uygulanmalı, ve beş dakika bekletilmesinin ardından cilt temizlenmelidir. Evde cilt bakımı gerçekleştiren kişilerin yulaf unu ile cilt maskesini haftada iki sefer tekrarlamaları gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.