15 Ağustos Meryem Ana Bayramı Kutlu Olsun

15 Ağustos Meryem Ana Bayramı Kutlu Olsun

Bugün, 15 Ağustos 2012; ve, bugün, Hristiyan inanışına göre, 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı olarak, Meryem Ana Bayramı kutlamaları gerçekleştiriliyor. Meryem Ana Bayramı’nda, Meryem Ana’nın göğe çekilişi kutlanıyor. Hristiyan inancına göre, aziz’lerin öldükleri günler, her sene aynı günde, yıldönümü olarak kutlanmaktadır. Meryem Ana’nın göğe çekilişi de, Meryem Ana Bayramı olarak, 15 Ağustos günlerinde kutlanmaktadır.

15 Ağustos Meryem Ana Bayramı öncesinde Hristiyanlar oruç tutar; ve bunun ardından da, 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı kutlamaları gerçekleştirilir. Büyükler, çocuklar, torunlar, herkes, Meryem Ana Panayırı’nda, büyük meydanlara kurulan masalarda yemeklerini yiyerek şaraplarını içer; ve gecenin geç saatlerine kadar dans eder, kutlamalar gerçekleştirirler.

Meryem Ana Bayramı sırasında bir takım meyvelerin, ve bazı şeylerin kutsanması durumu da söz konusudur. Meryem Ana Bayramı, Meryem Ana’nın göğe çekilişi dolayısı ile, Hristiyanlar tarafından kutlanan bir bayram olup, biz de buradan, tüm Hristiyan arkadaşlarımızın Meryem Ana Bayramı’nı kutluyor, ve daha nice seneler, sağlıklı, mutlu bir şekilde, birlik ve bütünlükleri bozulmadan Meryem Ana Bayramı’nı kutlamalarını temenni ediyoruz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.