Yumurtalı Patates Nasıl Yapılır? Yumurtalı Patates Tarifi

Bu yazımızda sizlere yumurtalı patates nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Yumurtalı patates nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan yumurtalı patates tarifi, ve yumurtalı patates yapımının oldukça kolay olduğunu, ve pratik ev yemekleri arasında olduğunu belirterek, yumurtalı patates nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan yumurtalı patates tarifi, ve yumurtalı patates yapımını anlatmadan önce, yumurtalı patates malzemelerini sizlerle paylaşalım:

Yumurtalı patates malzemeleri:
Karabiber
Pul biber
Tuz
Sıvıyağ
İki tane yumurta
Bir tane yeşil biber
Bir tane küçük domates
İki tane orta boy patates…
Yumurtalı patates malzemelerini bu şekilde açıkladıktan sonra, yumurtalı patates nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan yumurtalı patates tarifi, ve yumurtalı patates yapımını sizlere anlatalım:
Yumurtalı patates nasıl yapılır? Yumurtalı patates tarifi, ve yumurtalı patates yapımı ile hazırlanan yumurtalı patates:
Yumurtalı patates tarifinde, yumurtalı patates hazırlamak için öncelikle patatesler soyulmalı; sonrasında ise küçük küpler halinde doğranmalıdır. Daha sonra, biber; ve domateslerin de yemeklik doğranması gerekmektedir. Doğrama işleminin sonrasında, patatesler ile biberleri aynı anda, olabildiğince az yağ ile kızartmak gerekmektedir. Yumurtalı patates tarifindeki kızartma işleminin tamamlanmasından sonra, domatesleri, biber, ve patateslerin üzerinew dökün, ve, ayrı bir kap içerisinde yumurtaları kırıp, yumurtaların içerisine de tuzu ilave edin. Daha sonra ise yumurtayı tuz ile birlikte çırpın, ve çırpma işleminden sonra, kızartılan malzemelerin üzerine yumurtayı da ilave edin, ancak, eğer kızartma işlemini gereksiz fazla yağ ile yaptıysanız, yumurtaları eklemeden önce, fazla olan yağı dökün. Malzemelerin içerisinde yumurtaları da pişirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yumurtalı patatesi servis tabaklarına almalı, ve arzuya göre üzerine, baharatlarını eklemelisiniz. Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası