Yılbaşında Ne Pişirsem Diyenler İçin Pastırmalı Hindi Tarifi

Yılbaşında Ne Pişirsem Diyenler İçin Pastırmalı Hindi Tarifi

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte, pek çok kadının aklında, yılbaşında ne pişirsem sorusunun olduğunu biliyoruz. Biz de MaviBoncugum.Com olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Yılbaşında ne pişirsem diyetler için yazımız içerisinde, yılbaşı yemeklerinden bir tanesi olan hindi yemekleri arasında yer alan pastırmalı hindiyi anlatacağız. Eğer siz de yılbaşı yemekleri arasında yer alan hindi yemeklerinden bir tanesi ile pastırmalı hindi uygulamasını gerçekleştirmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, pastırmalı hindi için gerekli malzemeleri sizlere aktarmaya başlayalım:

Pastırmalı hindi için gerekli malzemeler:

400 gram pastırma
Bir diş sarımsak
On tane sivri biber
Yarım kilo hindi butu
Dört yemek kaşığı katı yağ

Yılbaşında ne pişirsem diyenler, yılbaşı yemekleri arasında yer alan, ve hindi yemeklerinden olan pastırmalı hindi için gerekli malzemeleri temin ettilerse, pastırmalı hindi tarifini sizlere aktarmaya başlayabiliriz:

Pastırmalı hindi tarifi

Öncelikli olarak hindi butlarını kuşbaşı et şeklinde doğramanız gerekmektedir. Sonrasında yapmanız gereken ise, katı yağı tencere içerisinde eritmek; ve daha sonra da içerisinde hindi etini kavurmaktır. Bir süre kavurma işlemini gerçekleştirdikten sonra tencerenin kapağını kapatmalı, ocağı en kısık ateşe alarak hindi butlarını on dakika da bu şekilde kavurmalısınız. Bunun sonrasında tencerenin içerisine, ince bir şekilde doğranmış olan sivri biberleri ekleyerek, beş dakika daha kavurma işlemine devam etmelisiniz. Bunun sonrasında, iri bir şekilde doğranmış olan pastırmalar tencereye ilave edilmeli, üzerine de sarımsak, ve tuz ile baharatlar eklenmelidir. Daha sonra da pastırmaların yumuşaması süresince kavurma işlemi sürdürülmeli, ardından da pastırmalı hindi servis edilmelidir.
Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.