Yaz Yemekleri Tarifleri Arasında Yer Alan Kabak Kızartması Tarifi

Yaz Yemekleri Tarifleri Arasında Yer Alan Kabak Kızartması Tarifi

Bu yazımızda sizlere, yaz yemekleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, yaz yemekleri tariflerinden bir tanesini anlatacağız. Kabak kızartması… Yaz yemeklerinin hafif olması, havaların ısınması, ve sindirimin zorlaşması gerekçesi ile önemlidir. Bu nedenle, yaz yemekleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan kabak kızartması, yaz yemekleri tarifleri arasında, bir kaşık zeytinyağı ile hazırlanabilmesi dolayısı ile hafif yemekler kategorisine girmektedir. Kabak kızartmasını sizlere anlatmadan önce, kabak hakkında kısa bilgiler verelim:

Kabak, özellikle potasyum bakımından oldukça zengindir,ve bu nedenle de kabağın faydaları arasında kalp ve damar sağlığına olan yararlarından mutlaka söz etmek gerekmektedir. Kabağın faydalarından yararlanması gereken en önemli kesimin de hipertansiyon problemi olan kişiler olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Yaz yemekleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, ve yaz yemekleri ile birlikte, yaz yemekleri tariflerinden olan kabak kızartmasını anlatırken şunu belirtmemiz gerekmektedir ki: kabak kızartmasının yapılmasında, lezzeti arttırmak adına en önemli konu, kabak kızartmasını yapmadan önce, kabakların tuz ile iyice ovulmasının gerekliliğidir. Kabak kızartması tarifi sırasında kullanacağınız yoğurdun, normal yoğurt değil de süzme yoğurt olması da, kabak kızartmasının lezzetini arttırmak adına önerilen bir diğer nokta niteliğini taşımaktadır. Süzme yoğurt, aynı zamanda kabak kızartmasının daha kıvamlı olmasını da sağlamaktadır.
Yaz yemekleri tarifleri arasında yer alan kabak kızartmasından söz ederken, öncelikle, kabaklar temizlenir, fakat kabakların kabuklarının soyulmaması gerekmektedir. Bir ya da iki santim kalınlığında yuvarlak dilimlere bölünmesi gereken kabakların bir kap içerisine alınarak tuz ile iyice ovulması gerekmektedir. Daha sonra ise kabaklar, kabak kızartması için zeytinyağı ile karıştırılır, ve kızartma işlemine başlanır. Kabak kızartmasının hazırlanma süresi ortalamada 20 ya da 25 dakikadır. Daha sonra servis tabaklarına konulan yaz yemekleri arasındaki kabak kızartması, üzerine süzme yoğurt ilave edilerek servis edilmektedir.
Kabak kızartmasını hiç yağ eklemeden de yapabileceğiniz gibi, bir porsiyon kabak kızartmasında 61 kalori olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.