Üzüm Nasıl Kurutulur? Kuru Üzüm Nasıl Yapılır?

Üzüm Nasıl Kurutulur? Kuru Üzüm Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, üzüm nasıl kurutulur, ve kuru üzüm nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Üzüm nasıl kurutulur sorusunun yanıtları ile elde edeceğiniz kuru üzüm hakkında çok fazla şey bilmeniz gerekmektedir, çünkü kuru üzümün faydaları saymakla bitmez; fakat biz sizler için öncelikle, üzüm nasıl kurutulur; ve kuru üzüm nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vereceğiz. Başka bir konumuzda, kuru üzümün faydalarını da bulabilirsiniz.

Kuru üzüm nasıl yapılır, ve, üzüm nasıl kurutulur sorusunun yanıtı olan kuru üzüm yapılışını anlatmadan önce, kuru üzüm yapmak için gerekli malzemeleri sizlere aktaralım:
10 kilo siyah çekirdekli üzüm
15 litre su
1 su bardağı zeytinyağı
1 çay bardağı üzüm kurutma sodası

Kuru üzüm için gerekli malzemeleri bu şekilde belirttikten sonra, kuru üzüm nasıl yapılır, ve üzüm nasıl kurutulur sorularının yanıtları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayalım:

Üzüm nasıl kurutulur, kuru üzüm nasıl yapılır?

Kuru üzüm yapmak için, öncelikle çok derin bir kap içerisine su, zeytinyağı, ve üzüm kurutma sodası konulur, daha sonra da bu malzemelerin iyice karıştırılması gerekmektedir. İyice karıştırılan bu malzemelerin içerisine, iyice yıkanmış olan üzümlerin batırılarak çıkartılması gerekmektedir. Elde edilen üzümler, sürekli güneş gören bir yere serilen temiz bir bez üzerine dizilir, ve günde bir sefer karıştırmak şartı ile, ortalama beş gün güneşin altında bırakılır. Belirtilen sürenin dolmasının ardından kuru üzüm güneşin altından alınır; ve bez bir torbanın içerisine konularak ağzı da sıkıca bağlanır. Serin bir yerde saklanması gereken kuru üzümün, istenildiği zaman tüketilmesi mümkün olup, tüketmeden önce de yıkanması önerilmektedir.

Eski Yorumlar
  1. cemalettin

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.