Tavuk Tantuni Nasıl Yapılır? Tavuk Tantuni Tarifi

Bu yazımızda sizlere, tavuk tantuni nasıl yapılır? Tavuk tantuni tarifi; ve tavuk tantuni yapılışı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Et tantuniyi sevmeyen; ya da diyetine uymayanlar, tantuniyi seviyorlarsa da genellikle tavuk tantuniyi tercih ederler. Ve tam da bu noktada devreye tavuk tantuni nasıl yapılır sorusu girer. Tavuk tantuni tarifi ve tavuk tantuni yapılışı hakkında bilgi edinmek gerekli olur. Fakat biz tavuk tantuni nasıl yapılır sorusunun yanıtında, tavuk tantuni tarifi; ve tavuk tantuni yapılışını anlatmadan önce, tavuk tantuninin malzemelerini sizlerle paylaşacağız…


Tavuk tantuni malzemeleri:
İsteğe bağlı baharatlar
Bir tatlı kaşığı toz biber
Bir yemek kaşığı salça
Yarım su bardağı sıvı yağ
Bir kilo tavuk fileto…
Tavuk tantuni malzemelerini bu şekilde sizlere aktardıktan sonra, tavuk tantuni nasıl yapılır sorusunun yanıtı için, tavuk tantuni yapılışı, ve tavuk tantuni tarifi hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım…
Tavuk tantuni nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak tavuk tantuni tarifi; ve tavuk tantuni yapılışında, öncelikle tavuğun yıkanarak, sonrasında kuşbaşı doğranması; ve daha sonra da su ile, yumuşayana kadar haşlanması gerekmektedir.
Tavuk tantuni tarifinde, tavukların haşlanmasından sonra suları süzülür; ve, farklı bir tavaya konulan yağın içerisine tavuklar ilave edilir. Bu şekilde beş ya da on dakika karıştırılarak pişirilen tavukların içerisine salça ve toz biber de konulur; ve ardından tavukların ocaktan alınması gerekir.
İşte tantuni yapılışı bu kadar basittir. Lavaş ekmek; ya da şebit ile servis edilmesi gereken tavuk tantuninin yanında, soğan, domates; ve salatanın da bulunması önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası