Tavuk Suyu Nasıl Yapılır? Evde Tavuk Suyu Yapımı

Bu yazımızda sizlere, tavuk suyu nasıl yapılır, evde tavuk suyu nasıl yapılır, evde tavuk suyu yapımı, ve tavuk suyu tarifi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle pilavlarda, ve çırbalarda kullanılan tavuk suyunu evde hazırlamanız durumunda, hem lezzetini, ve hem de kıvamını damak tadınıza göre belirlemeniz daha kolay bir hal alacaktır. Dilerseniz, tavuk suyu nasıl yapılır, ve evde tavuk suyu nasıl yapılır sorularının yanıtları için, tavuk suyu tarifi, ve evde tavuk suyu yapımını birlikte öğrenelim:

Siz büyük olasılıkla tavuk suyunu marketlerden hazır olarak alıyorsunuz, ve içerisinde bulunan katkı maddelerinin de önüne geçemiyorsunuz… İşte bu nedenle evde tavuk suyu nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmeniz önemli. Çünkü, evde tavuk suyu yapımı mümkün, hem katkı maddesiz, ve hem de daha lezzetli yemekler hazırlamanız, sizlerle paylaşacağımız tavuk suyu tarifi ile mümkün. O halde, tavuk suyu nasıl yapılır, ve evde tavuk suyu nasıl yapılır sorularının yanıtları arasında yer alan tavuk suyu tarifi, ve evde tavuk suyu yapımı öncesinde, tavuk suyu için gereken malzemelere birlikte göz atalım:
Tavuk suyu malzemeleri:
10 – 15 tane karabiber
Bir tane defne yaprağı
Bir parça pırasa
5 – 6 tane kereviz sapı
Bir tane orta boy havuç
Bir tane orta boy soğan
Üç litre su
Bir tane tavuk kemiği…
Şimdi soralım: tavuk suyu nasıl yapılır? Evde tavuk suyu nasıl yapılır? Ve yanıtlayalım: tavuk suyu tarifi, ve evde tavuk suyu yapımı:
Öncelikle tavuk kemiklerini yıkayın, ve sonrasında, içi soğuk su dolu olan bir tencerenin içerisine koyun. Ocağın üzerinde kaynamasını beklediğiniz suyun altını kısın, ve kaynatmaya devam ederek, tencerenin üzerine çıkan yağ, ve köpüğü, bir kepçe yardımı ile alarak atın. Daha sonra, soğanı, havucu, kereviz sapını, pırasayı, defne yaprağını, ve karabinerleri de tencerenin içerisine ekleyin. Bu şekilde, kısık ateşte dört saat boyunca pişirin. Ve ardından da, süzerek, tavuk suyunun soğumasını bekleyin…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.