Süte Su Katıldığını Nasıl Anlarız? Süte Su Karıştırıldığı Nasıl Anlaşılır?

Süte Su Katıldığını Nasıl Anlarız? Süte Su Karıştırıldığı Nasıl Anlaşılır?

Bu yazımızda sizlere, süte su katıldığı nasıl anlaşılır, süte su karıştırıldığı nasıl anlaşılır; ve süte su katıldığını nasıl anlarız… şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, gerek yoğurt yapmak, gerek sütlü tatlı, gerekse de çocuğunuza bir şeyler hazırlamak ya da süt içirmek için sokak sütü alıyorsanız, süte su karıştırıldığı nasıl anlaşılır, süte su katıldığı nasıl anlaşılır, ya da süte su katıldığını nasıl anlarız… şeklindeki soruların yanıtlarına birlikte bakalım; çünkü sokak sütü satan kişiler genellikle, satmakta oldukları sütün kendi ineklerine ait olduğunu söylerler; ve herhangi bir hilenin bulunmadığını belirtirler. Hatta sokak sütü satan kişilerin, süt kesildiğinde mutlu olduklarını da söyleyebiliriz: katkılı sütlerin kesilmediğini iddia ederler. Gelin bilgilerimizi birlikte edinelim, sonrasında da yine birlikte test edelim:

Süte su katıldığını nasıl anlarız sorusunun yanıtını laboratuvarlarda arayan kişilerin, sütün içerisinde aradıkları maddenin ismi Nitrattır. Nitrat, süt içerisinde bulunmayan bir madde olmakla birlikte, eğer ki süte su karıştırılmış ise, içerisinde nitrat bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Ancak bizim evimizde laboratuvar koşulları bulunmadığından dolayı, süte su karıştırıldığı nasıl anlaşılır; ya da süte su katıldığı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarını kendi olanaklarımız ile vermemiz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak sütün rengine bakmamız gerekmektedir. Eğer sütün rengi maviye dönük ise, süte su katıldığını söyleyebiliriz. Bunun yanında, eğer ki sütün kaynama süresi geç ise, bu durumda da süte su karıştığını belirtmemiz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.