Sigara Böreği Tarifi Ve Sigara Böreği Yapılışı

Sigara Böreği Tarifi Ve Sigara Böreği Yapılışı

Bu yazımızda sizlere sigara böreği, sigara böreği tarifi, ve sigara böreği yapılışı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Sigara böreğini, sigara böreği tarifini, ve sigara böreği yapılışını sizlere anlatmadan önce soralım: sigara böreğinin malzemeleri nelerdir? Ve sigara böreğinin malzemelerini sizlere anlatmaya başlayalım:

Sigara böreği malzemeleri:
Salça
Yağ
Tuz
Kırmızı biber
Bir tutam maydanoz
100 gram kıyma
Bir tane soğan
Beş tane patates
Dört tane yufka…
Sigara böreğinin malzemelerini bu şekilde anlattıktan sonra, zaman kaybetmeden, sigara böreği yapılışı, ve sigara böreği tarifi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışalım:
Sigara böreği tarifi, ve sigara böreği yapılışı:
Sigara böreği tarifi için, önce patateslerin haşlanması gerekmektedir. Daha sonra, bir kap içerisinde, soğan yağ ile kavrulur. Kavrulmakta olan soğanın üzerine kıyma, ve salça da ilave edilerek, karışım kavrulmaya devam edilir. Bu arada, sigara böreği için haşlanmış olan patatesler rendelenir, ve kavrulmakta olan kıymanın üzerine ilave edilir. Daha sonra bu karışımın içerisine, tuz, biber; ve tuz da eklenir.
Sigara böreği tarifi, ve sigara böreği yapılışını anlatırken, yufkaları sekiz eşit parçaya bölmeniz gerektiğini belirtelim. Bu yufkalar ile sigara böreği nasıl sarılır derseniz, sigara böreği nasıl sarılır sorusunun yanıtı için, sigara böreğinin sigara şeklini alması gerektiğinden söz etmek gerekmektedir. Sigara böreği nasıl sarılır diyenlere, sigara böreğinin sigara şeklinde tek tek sarıldığını söyleyebiliriz. Sigara böreği nasıl sarılır sorusuna gelmeden öncfe, yufkaların içerisine sigara böreği için hazırlanan için ilave edilmesi gerektiğinin de unutulmaması gerekmektedir.
Sigara böreği tarifi, sigara böreği yapılışı, ve sigara böreği nasıl sarılır sorularının yanıtları sonrasında şunu da belirtmek gerekir: sigara böreğini sardıktan sonra, sigara böreğinin her iki tarafı süte; ya da yumurta akına batırılmalıdır. Aksi halde sigara böreğinin açılması muhtemeldir. Sigara böreği tarifi, ve sigara böreği yapılışında yapılması gereken son şey ise, kızgın yağda sigara böreğinin kızartılmasının gerekliliğidir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.