Şeftali Tatlısı Ve Şeftali Tatlısı Tarifi

Şeftali Tatlısı Ve Şeftali Tatlısı Tarifi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, hemen hemen her tezgahta şeftali satışı başladı denilebilir. Şeftalinin faydalarından yararlanmanıza olanak tanıyacak bir şeftali tatlısı ile, mükemmel bir lezetle tanışmaya ne dersiniz? Bu yazımızda sizlere şeftali tatlısını anlatacağız… Şeftali tatlısı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan şeftali tatlısı tariflerinden bir tanesi olan şeftali tatlısı tarifini sizlerle paylaşacağız.

Şeftalinin içeriğinde, lif, antioksidan, A vitamini, ve C vitamini bulca bulunmaktadır. Şeftalinin enerji verdiğinden söz etmemiz gerekmektedir. Şeftaliyi, yazın sıcak günlerinde dolapta saklar, ve bu şekilde tüketirseniz, ya da üzerine krema ilave ederek yerseniz, şeftalinin lezzeti sizin için bir kat daha artacaktır. Dilerseniz, şeftali tatlısı tarifleri arasında yer alan şeftali tatlısı tarifini sizlerle paylaşmak adına şeftali tatlısı nasıl yapılır sorusunu sormadan önce, şeftali tatlısının malzemelerine bakalım:
Şeftali tatlısı malzemeleri:
Dört yemek kaşığı taze krema
İki yemek kaşığı tereyağ
Dört yemek kaşığı bal
İki tane şeftali…
Şeftali tatlısı tarifleri arasında yer alan, ve bizim sizlere önereceğimiz şeftali tatlısı tarifi için soralım: Şeftali tatlısı nasıl yapılır? İşte şeftali tatlısı tarifi:
Öncelikle şeftalileri dörde; ya da altıya bölün. Daha sonra ise çekirdeklerini çıkarttığınız şeftalileri, tüm diğer malzemelerle birlikte, bir kap içerisine alın, ve ortalama 15 ile 17 dakika arasında pişirin. Pişen şeftali tatlısını, taze krema, ya da vanilyalı dondurma ile birlikte servis edebilirsiniz… Şeftali tatlısının bir porsiyonunda ortalama 114 kalori bulunmaktadır. Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.