Salep Nasıl Yapılır? Salep Tarifi

Salep Nasıl Yapılır? Salep Tarifi

Bu yazımızda sizlere, kış aylarının en vazgeçilmez içeceklerinden bir tanesi olan, tadıyla damaklarınızı, sıcaklığıyla da içinizi okşayan bir kış içeceği olan salepten söz edeceğiz… Salep nasıl yapılır, salep nasıl pişirilir sorularının yanıtları için salep tarifini sizlerle paylaşacağımız bu yazımızın sonrasında, soğuk kış günlerinde, evinizin rahatlığından kopmadan salep tarifi ile salep pişirebilecek; ve sıcacık salep keyfini sıcacık evinizde yaşayabileceksiniz… İşte salep nasıl yapılır; ve salep nasıl pişirilir sorularının yanıtı olan salep tarifi:

Salep nasıl yapılır; ve salep nasıl pişirilir sorusunun yanıtı olan salep tarifi için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Tarçın
Dört su bardağı süt
Üç çorba kaşığı şeker
Yarım çorba kaşığı buğday nişastası
Yarım çorba kaşığı pirinç unu…
Salep malzemelerini bu şekilde sizlerle paylaştıktan sonra, salep nasıl yapılır, ve salep nasıl pişirilir sorularının yanıtları için salep tarifini sizlerle paylaşalım:
Salep nasıl yapılır? Salep nasıl pişirilir? Salep tarifi:
Salep tarifi için öncelikle, nişasta, pirinç unu, ve şekerin bir tencereye konulması; özellikle de teflon tencere tercih edilmesi önerilir; üzerine ise sütün azar azar dökülmesi gerekmektedir. Hazırlanan bu karışımın kaynayıncaya kadar sürekli olarak, bir çırpıcı ile çırpılması gerekmektedir. Salep tarifi bu şekilde uygulanarak salebin kaynamasının ardından ise, ocağın altı kısılır, ve karıştırmaya devam ederek beş dakika daha kaynaması sağlanır. Daha sonra ise salep tarifinde sona gelinir; ve salep, fincanlara bölünür. Salep, fincanlara döküldükten sonra ise fincanların üzeri tarçın ile süslenerek, sıcak bir şekilde, afiyetle içilir…

Eski Yorumlar
  1. Anonim

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.