Salatalık Turşusu Ve Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır Sorusunun Yanıtı

Bu yazımızda sizlere, salatalık turşusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Salatalık turşusu nasıl yapılır diyenler için, salatalık turşusu yapımı, ve salatalık turşusu tarifi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazımız içerisinde, kış aylarında yemeklerinizi lezzetlendirecek, damak tadınıza tat katacak bir salatalık turşusuna, hep birlikte imza atacağız. O halde, salatalık turşusu nasıl yapılır sorusunu sorarak, slaatalık turşusu yapımı, ve salatalık turşusu tarifine bakmadan önce, salatalık turşusu için gerekli malzemelere bakalım:


Salatalık turşusu malzemeleri:
Bir kilo salatalık
Bir baş sarımsak
Yarım litre üzüm sirkesi
Bir avuç acı Arnavut biberi
Bir buçuk çorba kaşığı tuz
Bir kaç tane maydanoz dalı
Salatalık turşusu için gerekli malzemeleri bu şekilde belirtmemizin sonrasında, artık salatalık turşusu nasıl yapılır diye sorabilir, ve salatalık turşusu yapımı, ve salatalık turşusu tarifine birlikte bakabiliriz…
Salatalık turşusu nasıl yapılır? Salatalık turşusu yapımı; salatalık turşusu tarifi:
Öncelikli olarak salataları yıkamanız, sonrasında da kurulamanız gerekmektedir. Daha sonra turşu kavanozunun içerisine salatalıklar yerleştirilir, salatalıkların arasına da, biber ile sarımsakların yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu sırada başka bir yerde de sirke ile tuzu karıştırmanız, ve salatalık, maydanoz, biber; ve sarımsakları kavanoza yerleştirdikten sonra, hazırlamış olduğunuz tuzlu sirke karışımını salatalık turşusunun üzerine dökmeniz gerekmektedir. Salatalık turşusu tarifini bu şekilde uygulamanızın ardından kavanozun kapağını kapatmalı, ve ortalama ısısı 18 derece olan, güneş görmeyen bir yerde, salatalık turşusunu bir kaç hafta hiç açmadan bekletmeniz gerekmektedir. Bu sürenin tamamlanması, ve salatalık turşusunun olmasının ardından yapmanız gereken, salatalık turşusunu afiyetle tüketmek, kalanını da buz dolabı gibi bir yerde saklamaktır.
Salatalık turşusu yapımında kullanılan salatalıklarınız olabildiğince küçük, tuzunuz da kaya tuzu olursa, salatalık turşusunun lezzetine lezzet katılacağını unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası