Pratik Kabak Tatlısı

Bu yazımızda sizlere pratik kabak tatlısı yapmayı anlatacağız, pratik kabak tatlısı nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermemizin sonrasında da kabak tatlısı yapmanın püf noktalarından söz edeceğiz. Kabak tatlısının faydalarını artık bilmeyenimiz yok. Bu nedenle pratik kabak tatlısı yapmamız önemli. Gelin zaman kaybetmeden pratik kabak tatlısı tarifi ile ilgili bilgileri almaya başlayalım…

Pratik Kabak Tatlısı Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

*Bir bardak ceviz
*1.5 bardak şeker
*İki kilo balkabağı

Pratik Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır?

• Balkabağını dilimleyerek çekirdeklerinden ayırıp, sonrasında da yıkayın, ve ardından küçük kareler şeklinde doğrayın.
• Doğradığınız kabakları büyük bir tencereye koyun, ve üzerine şeker ilave ederek en az iki saat ağzı kapalı şekilde beklemesini sağlayın. Bir gece beklemeniz daha da makbul olacaktır.
• Ardından tencereyi ocağa alarak, şerbet koyulaşana kadar pratik kabak tatlısını pişirin. İçerisine su eklemenize gerek yok; çünkü zaten şeker erimiş, ve sulanmış olacaktır.
• Pratik kabak tatlısı piştikten sonra ocağın altını kapatın, ve soğumasını bekleyin.
• Servis tabağına alıp üzerini ceviz ile süsleyin.
Ardından servis yapabilirsiniz.

Kabak Tatlısı Yapmanın Püf Noktaları

Kabak tatlısı yapımında kullanmak için alacağınız balkabağının olgunlaşmış, ve yumuşamış olması ilk tercihiniz olmalıdır. Bu nedenle alacağınız kabağa önce kürdan batırın. Eğer kürdan kabağın içerisine rahat giriyorsa, yeteri kadar yumuşamış olan balkabağını, pratik kabak tatlısı yapmak için satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası