Meyhane Pilavı Nasıl Yapılır? Meyhane Pilavı Tarifi

Meyhane Pilavı Nasıl Yapılır? Meyhane Pilavı Tarifi

Bu yazımızda sizlere, özellikle et yemeklerinin yanında afiyetle yenilen meyhane pilavı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Meyhane pilavı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan meyhane pilavı tarifini yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Meyhane pilavının antioksidan özelliğine sahip olduğunu, ve bununla birlikte, bir kompleks karbonhidrat deposu olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Meyhane pilavı size tokluk hissi verir; içeriğindeki lifler sayesinde bu durumun gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Meyhane pilavı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan meyhane pilavı tarifinde göreceksiniz ki, meyhane pilavı, içerisine eklenen baharatlar; ve sarımsaklar sayesinde lezzetli hale gelmektedir. Bununla birlikte, meyhane pilavı bulgur ile yapılması dolayısı ile, bulgurun pirinçten daha faydalı olma etkisini de içeriğinde barındırmaktadır. Meyhane pilavı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan meyhane pilavı tarifini almadan önce, meyhane pilavı malzemelerini sizlerle paylaşalım:
450 ml tavuk suyu, ya da tavuk bulyon
İki diş sarımsak
200 gram yıkanmış bulgur
Bir çay kaşığı tuz
Bir çay kaşığı pulbiber
Bir çorba kaşığı sıvıyağ
Bir çorba kaşığı salça
Yarım soğan
Bir tane çarliston biber
İki tane domates…
Meyhane pilavının malzemeleri bu şekilde hazırlandıktan sonra, meyhane pilavı nasıl yapılır sorusunun yanıtı için, meyhane pilavı tarifine birlikte bakalım:
Meyhane pilavı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan meyhane pilavı tarifinde, önce biberi ikiye kesin, içindeki çekirdekleri temizledikten sonra ince bir şekilde doğrayın. Domatesleri önce kaynar suya atarak kabuklarını yumuşatın, sonrasında ise, domateslerinizi tavla zarı büyüklüğünde doğrayın. Sarımsak ve soğanı da soyarak, soğanı yemeklik şekilde doğrayın, sarımsağı ise çok ince bir şekilde doğrayın.
Meyhane pilavı tarifi için bir tencere alın, ve içerisine sıvıyağı koyarak ısıtın. Daha sonra ise içerisine, biberleri, ve soğanları ekleyerek beş dakika kavurun. Sonrasında da bulguru ekleyin. Ardından da tüm bu malzemelerin içerisine, meyhane pilavını pişirmek için, salçayı, sarımsağı; ve domatesleri koyarak beş dakika daha pişirin.
Meyhane pilavı tarifinde sırayı, tuz, pulbiber, ve tavuk suyunun, malzemelerin içerisine eklenmesi almaktadır. Belirli aralıklarla meyhane pilavını karıştırarak onbeş dakika da bu şekilde pişmesini sağlayın. Sonrasında ocağın altını kapatıp, meyhane pilavının on dakika dinlenmesini sağlayın, ve sonrasında servis edin…
Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.