Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Mercimek Çorbası Tarifi

Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Mercimek Çorbası Tarifi

Bu yazımızda sizlere, mercimek çorbası, mercimek çorbası nasıl olur? Mersimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek çorbası tarifi, mercimek çorbası yapımı gibi konulardan söz edeceğiz. Kış aylarının en vazgeçilmez çorbalarından olan mercimek çorbasını içip de içi ısınmayan yoktur, biz de bu anlamda, mercimek çorbası nasıl olur, mercimek çorbası nasıl yapılır diyenlere, mercimek çorbası tarifi; ve mercimek çorbası yapımı hakkında bilgi vermeye karar verdik… Mercimek çorbası nasıl olur; ve mercimek çorbası nasıl yapılır sorularının yanıtlarını, mercimek çorbası tarifi, ve mercimek çorbası yapımı ile vermeden önce, mercimek çorbasının malzemelerini sizlerle paylaşalım:

Mercimek çorbası malzemeleri:
Bir yemek kaşığı kuru nane
Bir tatlı kaşığı kırmızı biber
Bir tablet tavuk suyu kalıbı
Bir yemek kaşığı salça
Bir çay bardağı sıvı yağ
İki tane soğan
Yedi su bardağı su
İki su bardağı kırmızı mercimek
Mercimek çorbasının malzemelerini sizlerle bu şekilde paylaştıktan sonra, mercimek çorbası nasıl olur; ve mercimek çorbası nasıl yapılır sorularının yanıtları için, mercimek çorbası yapımı; ve mercimek çorbası tarifi hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaşalım:
Mercimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek çorbası tarifi:
Mercimek çorbası tarifinde, ilk olarak soğanlar, yağın içerisinde kavrulur. Daha sonra ise, kavrulmuş olan soğanların içerisine, salça, daha önce yıkanmış olan mercimek; ve tavuk suyu tabletinin atılması gerekmektedir. Mercimek çorbası yapımında sonraki aşama, kaynar suyun, mercimek çorbasının piştiği tencerenin içerisine konulması; ve mercimek çorbasının on dakika kaynatılmasıdır. Bu on dakikanın ardından ise, mercimek çorbasındaki mercimeklerin boyut olarak küçültülmesi adına, mercimek çorbası bir tülbentten süzülmelidir. Süzülen mercimek çorbası yeniden tencereye alınır, ve bir sefer daha kaynatıldıktan sonra, içerisine, kırmızı biber, nane; ve tuz ilave edilerek, mercimek çorbası servise hazır hale getirilir…
Afiyet olsun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.